Camera obscura – warsztaty fotografii otworkowej

INFORMACJE

Dla dzieci

Nawet zwykła puszka zaopatrzona w materiał światłoczuły i malutki otworek może posłużyć do rejestracji rzeczywistości. W dobie zaawansowanych technologii rejestracji obrazów, camera obscura pozwala uzyskiwać efekty nieprzewidywalne, dotknąć rąbka tajemnicy.

Zjawisko ciemni optycznej to nie tylko fotografowanie puszką, ale też możliwość obserwowania świata z wnętrza aparatu fotograficznego. W czasie zajęć warsztatowych uczestnicy poznają historię fotografii, technikę budowy kamer otworkowych, zasady posługiwania się aparatem bez obiektywu i dowiedzą się też jak inne możliwości stwarza jej użycie. Spróbujemy też znaleźć w przestrzeni Młynów miejsca, które mogłyby nam posłużyć do stworzenia ciemni optycznych. Warsztaty poprowadzi Marek Noniewicz.  

O prowadzącym:
Marek Noniewicz – artysta wizualny posługujący się głównie fotografią, kurator, autor tekstów o fotografii.


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 11.08.2024 r., godz. 13.00-15.30
Gdzie? Spichrz Mączny, parter
Dla kogo? dla dzieci 7-13 lat
Cena: 20 zł
Bilety: kliknij TUTAJ!
Bilet dla dziecka jest jednocześnie biletem dla opiekuna.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.