Czy mrówki mogą tworzyć sztukę? – rozmowa i spotkanie z Elvinem Flamingo

INFORMACJE

Dla wszystkich

Zapraszamy na spotkanie na którym dowiesz się czy mrówki też mogą tworzyć…sztukę!

Elvin Flamingo to wielokrotnie nagradzany współczesny polski artysta i designer o rozpoznawalnej tematyce i poetyce swoich prac, cieszący się uznaniem międzynarodowych krytyków i ceniony w wielu krajach, wykorzystujący w swojej działalności bioart i life art, tworząc zaangażowane intelektualnie, autonomiczne bio-instalacje.

Artysta podczas spotkania opowie o obu projektach, a także innych jego bioartowskich realizacjach. Przedstawienie “Mostu DNA Biosfery” będzie pierwszym publicznym odsłonięciem jego formy.

Po spotkaniu będzie można porozmawiać z artystą, kupić książkę i zdobyć autograf!

 


O autorze:

Elvin Flamingo

Elvin Flamingo – prowadzi Lab Metody Biomediów — wspólny projekt Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii / Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego / oraz Katedry Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jest założycielem Międzyuczelnianego Koła Naukowego Biomedia, a także pracuje na stanowisku profesora uczelni dr hab. w Katedrze Intermediów (prodziekan ds. Intermediów 2016-2019).

Najważniejszym i najbardziej rozpoznawalnym projektem Elvina Flamingo jest mrówcza instalacja zatytułowana “Symbiotyczność tworzenia” z roku 2014 — to ona zainicjowała szybko rozpoznawalne prace bio-artowskie tego twórcy. Ten projekt nadal żyje i jest wystawiany na co dzień w stałej kolekcji Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Najnowszy projekt Elvina Flamingo nosi tytuł “Most DNA Biosfery” (2013—2024) i jest drugim projektem, w którym sztukę — wspólnie z artystą — tworzą mrówki.

Prace Elvina Flamingo wystawiane są w wielu miejscach na całym świecie, m.in. w: Kunsthal Aarhus (Dania), me Convention Stockholm (Szwecja), Kassel (Niemcy), Lwów (Ukraina), Liverpool John Moores University / FACT (Wielka Brytania), Corners of Europe San Sebastian (Hiszpania), Rijeka (Chorwacja), Stambuł (Turcja), Jafa (Izrael), Mediation Biennale, WRO Biennale (Polska), WorldFest Houston (Stany Zjednoczone), Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia (Polska), CNRS Uniwersytet Sorboński w Paryżu, Station Biologique de Roscoff / współpraca (Francja), Ars Electronica (Austria), Hongkong (HKSAR, Chiny), Newcastle upon Tyne (Wielka Brytania), Nomus Nowe Muzeum Sztuki, Centrum Nauki Kopernik, Uniwersytet Gdański (Polska).

 


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 21.07.2024 r., godz. 17.00 – 18.30
Gdzie? Spichrz Zbożowy, II piętro
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych
Cena: bezpłatne, wejściówki
Zapisy: kliknij TUTAJ!

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.