„Dbaj o swój Mózg – to dobre dla Ciebie” – spotkanie mieszkańców Bydgoszczy z ludźmi z Mózgu

INFORMACJE

Dla wszystkich

Fotorelacja

W ramach świętowania 30. urodzin klubu Mózg zapraszamy na spotkanie „Dbaj o swój Mózg – to dobre dla Ciebie”. To wydarzenie, podczas którego przybliżymy Wam historię i ideę Mózgu, odpowiemy na nurtujące Was pytania oraz przybliżymy postacie związane z Mózgiem. Spotkanie będzie miało charakter otwartej dyskusji z publicznością.

Wydarzenie poprowadzi Grzegorz Tyszkiewicz, który do dyskusji zaprosi: Elę Jabłońską, Piotra Grygora, Sławka JanickiegoQbę JanickiGrzegorza PleszyńskiegoZbyZiela oraz publiczność zgromadzoną w Młynach.


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 2.03.2024 r., godz. 18.00-19.30
Gdzie? Młyny Rothera
Dla kogo? Dla wszystkich od 15 roku życia
Cena: bezpłatnie
Bilety: bezpłatne wejściówki dostępne są TUTAJ!

Mózg w Młynach – obchody 30. urodzin klubu Mózg

Mózg to działające w Bydgoszczy, od marca 1994 roku, centrum sztuki.

Założone przez grupę artystów i entuzjastów, zarządzane od początku przez Jacka Majewskiego i Sławka Janickiego, muzyków powiązanych z bydgosko-gdańską sceną yassową. Mózg to sala koncertowa, galeria sztuki, studio nagraniowe, miejsce rezydencji, pracownie artystów oraz klub-miejsce spotkań ludzi kulturalnych. Przez scenę Mózgu przewinęło się tysiące artystów z całego świata, przez co klub stał się rozpoznawalny w międzynarodowych środowiskach twórczych. Program Mózgu to około 100 wydarzeń rocznie, z których większość odbywa się w siedzibie głównej w Bydgoszczy.

Najważniejsze projekty realizowane przez Mózg to: Mózg Festival – Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych (19 edycji), Mózg on Screen – program artystyczny realizowany w konwencji telewizji na żywo, także Studio Eksperymentu – projekt nastawiony na działania badawcze środowiska lokalnych artystów zapraszających do współpracy gości. Ostatnie 10 lat to także działania na terenie Warszawy, gdzie zrealizowane zostały projekty: SuperSam+1, 5 edycji Mózg Festival oraz najnowszy projekt Warszawskie Studio Eksperymentu. Oficyna wydawnicza Muzyka z Mózgu odpowiedzialna jest za produkcje powiązanych z Mózgiem artystów. Klub Mózg to również ważne miejsce spotkać środowisk twórczych oraz osób zainteresowanych sztuką współczesną. Działaniami Mózgu zarządza Mózg Foundation – Fundacja Muzyki Współczesnej i Form Interdyscyplinarnych.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.