Warsztaty plastyczne w technice kolografii

INFORMACJE

Dla dorosłych

warsztaty plastyczne dla dorosłych z tworzenia plakatów w technice kolografii

Rychtujcie się na warsztaty!

Razem z Fundacją Tu Kultura zapraszamy na warsztaty, których motywem przewodnim będzie gwara bydgoska! Każdy region może pochwalić się unikalnymi słowami, których przybysze z innej części Polski mogą zwyczajnie nie zrozumieć. Język, którym się posługujemy, ma cechy lokalnej unikatowości, a to warto wyeksponować!

Podczas spotkania ujawnimy sekrety rzadkiej techniki graficznej – kolografii. Na chwilę zamienimy się w pracowników drukarni i wspólnie, przy użyciu rozmaitych materiałów, przygotujemy plakaty. Każdy uczestnik łącząc ze sobą materiały o różnych fakturach, stworzy swój autorski kolaż. Następnie trochę ubrudzimy sobie ręce, pokrywając kolaż farbą drukarską i odbijemy wzór na papierze.  W ten sposób powstaną prawdziwe dzieła sztuki!

Wybrane plakaty zostaną zaprezentowane podczas wystawy, której wernisaż odbędzie się w kwietniu. Dlatego też prosimy o pozostawienie prac w Młynach, abyśmy mogli zorganizować wystawę w ramach projektu: “A może by tak gwarą?”.

Zajęcia poprowadzi Jolanta Kotlarek-Młyńska – nauczycielka, instruktorka plastyki, arteterapeutka, malarka, ikonopisarka, na co dzień związana z Fundacją Tu Kultura.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Regulamin warsztatów dostępny jest tutaj!

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.