Gwarowy plakat literniczy

INFORMACJE

Dla dorosłych
brak miejsc

warsztaty typograficzne dla dorosłych

Razem z Fundacją Tu Kultura zapraszamy na warsztaty, których motywem przewodnim będzie gwara bydgoska! Każdy region może pochwalić się unikalnymi słowami, których przybysze z innej części Polski mogą zwyczajnie nie zrozumieć. Język, którym się posługujemy, ma cechy lokalnej unikatowości, a to warto wyeksponować!

Podczas warsztatów nauczymy się projektowania plakatów typograficznych posługując się słowami z gwary bydgoskiej. Inspiracji poszukamy w regionalnej mowie. Najpierw stworzymy szkice układów typograficznych, a później z wykorzystaniem wielkoformatowych arkuszy, pędzli, wałków, farb, kolorowych papierów i szablonów literniczych przygotujemy oryginalne gwarowe plakaty.

Wybrane postery zostaną zaprezentowane podczas wystawy, której wernisaż odbędzie się w drugiej połowie kwietnia. Dlatego też prosimy o pozostawienie prac w Młynach, abyśmy mogli zorganizować ekspozycję w ramach projektu: “A może by tak gwarą?”.

Warsztaty poprowadzi dr Szymon Saliński – adiunkt w Katedrze Komunikacji Wizualnej Wydziału Sztuk Projektowych PBŚ.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Regulamin warsztatów dostępny jest tutaj!

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.