KLASA – teatralny spektakl plenerowy – Teatr Snów

INFORMACJE

Dla wszystkich
wstęp wolny

W sobotni wieczór zapraszamy na spektakl “Klasa” w wykonaniu grupy TEATRU SNÓW. To spektakl uliczny, w reżyserii Zdzisława Górskiego, inspirowany opowiadaniami Brunona Schulza, który pozwala wyjść poza ramy konwencjonalnego teatru. Forma spektaklu, w której zaciera się granica pomiędzy artystą a widzem, miejscem gry i miejscem obserwacji otwiera widza na nowe sposoby myślenia o sztuce. Przedstawienie oscyluje pomiędzy tradycyjnymi i nowatorskimi środkami wyrazu. Podążając za losami głównego bohatera przeniesiemy się do tytułowej “klasy”, gdzie zostaniemy zawieszeni między realnością, a fantazją.

Spektakl dostępny jest dla wszystkich. Teatr uliczny przekazuje swoje przesłanie bez słów mówionych, co pozwala na uczestnictwo w nim osób niedosłyszących i głuchych.


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 11.05.2024 r. godz. 20.30-21.30
Gdzie? taras Młynów
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatne
Zapisy: wstęp wolny

O spektaklu

Stary człowiek wraca do szkoły. Chce spotkać kolegów, przeżyć ponownie, lub tylko wspomnieć tamten czas, ale chyba żyje za długo bo w klasie i całej szkole pustki. Zasiada w ławce jak kiedyś i porusza się między realnością a fantazją. Wywołuje z pamięci koleżanki i kolegów oraz wydarzenia, które najbardziej utkwiły mu w pamięci. Wywołuje też magiczne sceny, uruchamia swoją wyobraźnię dla wykreowania obrazów, które ubarwią jego wspomnienia, które zainteresują kolegów z klasy. Spektakl inspirowany jest opowiadaniami Brunona Schulza.

Scenariusz, scenografia i reżyseria: Zdzisław Górski
Muzyka: collage.
Premiera: czerwiec 2023

O reżyserze

Zdzisław Górski – reżyser, aktor, założyciel gdańskiego teatru ulicznego – Teatr Snów, uznawanego za jeden najoryginalniejszych polskich teatrów ulicznych. Inspiracją dla jego poetyckich spektakli są opowiadania Brunona Schulza. Spektakle Teatru Snów były wystawiane na wielu festiwalach w Polsce (m.in. Łódzkie Spotkania Teatralne, Feta, Sztuka Ulicy) i na świecie (Awinion, Edynburg, Stocton, Petersburg, Timișoara). W 2020 r. artysta został uhonorowany Nagrodą Specjalną Miasta Gdańska za całokształt pracy artystycznej.

O Teatrze Snów

Powstał w 1986 roku i jest nazywany klasykiem polskiego teatru ulicznego. Znany jest z niepowtarzalnej poetyckiej stylistyki. Posługuje się metaforą, opowiadając proste historie wyprowadzone z codzienności. Teatr prezentował swoje przedstawienia na wielu dużych i mniejszych festiwalach w Polsce i na świece. Grał m.in. w Archangielsku, Petersburgu, Awinionie, Brnie, Edynburgu oraz w wielu innych miejscowościach w Czechach, Belgii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Niemczech.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.