Koloryt gwary miejskiej

INFORMACJE

Dla wszystkich
Bezpłatne

Razem z Fundacją TuKultura zapraszamy na wystawę pt. Koloryt gwary miejskiej, której motywem przewodnim jest słownictwo związane z gwarą. Podczas warsztatów graficznych Gwarowy plakat w technice kolografii i Gwarowy plakat literniczy, które odbywały się w Młynach Rothera w marcu oraz warsztatów Hafty na betach, które odbyły się w Muzeum Kanału Bydgoskiego w lutym, stworzone zostały niecodzienne dzieła sztuki, których wystawę będziemy mogli podziwiać w murach naszych Młynów.

Na wystawie prezentujemy wybrane plakaty liternicze oraz prace hafciarskie. Te wyjątkowe, kolorowe prace tworzą niepowtarzalną scenografię, dzięki której możemy zrobić sobie pamiątkową fotografię w betach, czyli wśród miękkich poduszek i kołder. Spotkania pod wspólnym hasłem A może by tak gwarą przyczyniają się do pielęgnacji nie tylko lokalnego dziedzictwa, ale przede wszystkim do budowania poczucia przynależności do naszej małej ojczyzny.

Nie bez powodu akurat w tym czasie dzieją się wspomniane wydarzenia. W tym roku świętujemy 677. rocznicę urodzin naszego miasta. Aby uczcić jubileusz razem z Fundacją TuKultura przygotowaliśmy szereg wydarzeń, dzięki którym możemy poznawać lokalne zwyczaje i bydgoską gwarę.

Fotorelacja

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.