Kompas Edukacji. Wirtualny Uniwersytet Pedagogiczny na żywo – BRAK MIEJSC

INFORMACJE

Dla wszystkich
Bezpłatne

Organizator: Wirtualny Uniwersytet Pedagogiczny x Fundacja Orange
Współorganizator: Młyny Rothera

Informacje od Organizatora:

W dniach 27-28 czerwca 2024 roku zapraszamy Was po raz pierwszy do Wirtualnego Uniwersytetu Pedagogicznego na żywo. Zatytułowaliśmy to spotkanie Kompas Edukacji. Odbędzie się ono w wyjątkowych bydgoskich Młynach Rothera. Uznaliśmy, że tym, czego obecnie potrzebujemy najbardziej, jest zorientowanie się w mapie edukacyjnego świata, podobnie jak tradycyjny kompas wskazuje swym położeniem strony świata.

Sądzimy, że takie rozwiązanie pozwoli każdej uczestniczce i każdemu uczestnikowi tego wydarzenia na uzyskanie punktów orientacyjnych, dzięki którym możliwe będzie stworzenie własnej mapy pozwalającej na poruszanie się w gąszczu idei, pomysłów, praktyk, z którymi w edukacji mamy do czynienia. Przyjmujemy, że edukacja ma miejsce w przestrzeniach pomiędzy soma, psyche i polis. Pedagogika, która edukację czyni przedmiotem badania, stoi z kolei na „czterech nogach”: biologicznej, psychologicznej, socjologicznej i filozoficznej. Program spotkania został skonstruowany w taki sposób, żeby zaistniały zarówno wspomniane przestrzenie, jak i owe „cztery nogi”.

Podczas wydarzenia:

  • będziesz miał_a możliwość wysłuchania pięciu wykładów oraz zadania pytań referent_kom i udziału w dyskusji po każdym z nich;
  • weźmiesz udział w Akademickim Zaciszu na żywo (nie będzie ono transmitowane online);
  • będziesz mógł/mogła uczestniczyć w jednym z pięciu zaplanowanych warsztatów;
  • będziesz miał_a możliwość udziału w premierze książki Michała Klichowskiego „Efekt neuro. Pedagogika i uwodzenie umysłów” (Wydawnictwo Naukowe UAM, Poznań 2024), która odbędzie się podczas tego spotkania.

Informacje organizacyjne:
Kiedy? 27.06.2024 r., godz. 13.00-20.30; 28.06.2024 r., godz. 9.00-13.30
Gdzie? Młyny Rothera
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatnie
Zapisy: kliknij TUTAJ! – BRAK MIEJSC

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.