KOMPOT

fot. A. Hilbrecht

INFORMACJE

brak miejsc

Kulturalne Opowieści Miejskich Praktyk oraz Tradycji #5

W ramach kontynuacji projektu KOMPOT – Kulturalne Opowieści Miejskich Praktyk oraz Tradycji, spotykamy się, by pod pretekstem wspólnego gotowania podjąć temat tradycji, tożsamości, oraz dziedzictwa kulturowego mieszkańców Bydgoszczy. Inspiracją do przyrządzanych potraw będą przepisy, którymi podzielili się z nami uczestnicy poprzednich warsztatów. Tym razem przygotujemy kujawski kompot z bani oraz naprószymy różnymi odmianami mąk, takimi jak prastara krzyca czy płaskurka i przywołamy wspomnienia dziecięcych lat, piekąc podpłomyki.

Serwowane naszym rodzinom posiłki to często dania wędrowne, które finalnie stały się częścią naszej kulinarnej kultury.

Przynieście ze sobą Wasze rodzinne receptury! Zebrane przepisy stworzą bydgoską książkę kucharską, pełną wspomnień, poczucia tożsamości, przekazywanych tradycji i smaku.

fot. A. Hilbrecht
Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.