Kulturalne Opowieści Miejskich Praktyk oraz Tradycji: genealogia na talerzu

INFORMACJE

Dla wszystkich
Zapisz się

Bydgoskie: pruskie, lwowskie, mińskie czy wileńskie? Skąd pochodzą nasze domowe przepisy? Jakie smaki zachowały się we wspomnieniach z naszego dzieciństwa? Co lubili jeść nasze babcie? Jakie były ulubione potrawy naszych dziadków? Jakimi owocami pachniało Twoje dzieciństwo? Za jakim smakiem tęsknisz? Czy pamiętasz przepis na owocowe, roślinne danie z Twojego domu rodzinnego?

Droga do „cudem ocalonych pamiątek” okazuje się często krótsza i nie wiedzie przez przepastne archiwa, nie wymaga wnikliwego studiowania ksiąg metrykalnych i żmudnego rozpisywania drzew genealogicznych. Rozmawiając o rodzinnych przepisach odkryjemy, że – bez względu na to, czy jesteśmy bydgoszczanami od urodzenia, czy od niedawna – łączą nas zbliżone zwyczaje kulinarne.

Historie, którymi podzielimy się podczas warsztatów, zostaną później opublikowane w formie zine’a.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023

Informacje organizacyjne:
Kiedy? 23.09.2023 r., godz. 14.30-16.30
Gdzie? Kawiarnia Nowe Miejsce
Dla kogo? dla wszystkich
Cena: bezpłatne!
Zapisy: kliknij TUTAJ!

Fot. Radosław Drygas

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.