Mamy na wystawach – Dzień Matki w Młynach

INFORMACJE

Dla dorosłych

Z okazji Dnia Matki zapraszamy do odwiedzenia naszych wystaw stałych „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” oraz „Młyn-Maszyna”. Bilety w tym dniu będą w promocyjnej cenie 15 zł. 

„Węzły” to wystawa stała poświęcona miastu nad rzeką. Poznamy tu Bydgoszcz nierozerwalnie związaną z Brdą, Kanałem Bydgoskim i Wisłą, poczujemy ducha miasta, w którym ważne wydarzenia ostatnich 170 lat przenikają się z opowieściami o codziennym życiu mieszkańców. Druga część wystawy poświęcona jest wyzwaniu, które nas czeka – jak uchronić wodne zasoby miasta przed kryzysem klimatycznym? Dowiemy się tu więcej o faunie i florze żyjącej w Brdzie, sposobach na oszczędzanie wody i polityce miasta zwracającego się frontem do rzeki.

W naszym centrum nauki na wystawie „Młyn-Maszyna” wcielicie się w role konstruktorów czy pracowników młynów. Przy użyciu współczesnych maszyn będziecie eksperymentować: transportować, ważyć, czyścić, rozdrabniać, mielić, odsiewać… Które przedmioty mogą latać? Po co spiętrzamy wodę? Dlaczego młyńskie kamienie się grzeją? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie na wystawie. Historia Młynów zainspirowała nas do odkrywania fascynującego świata nauki i techniki. Na wystawie „Młyn-Maszyna” nie tylko go zobaczycie, ale przede wszystkim doświadczycie!

Serdecznie zapraszamy!


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 26.05.2024 r., „Młyn-Maszyna” od 12.00 do 18.30;  „Węzły” od 12.00 do 19.00
Czas trwania zwiedzania: „Młyn-Maszyna” – ok. 45 minut; „Węzły” – ok. 60 minut
Dla kogo? Dla wszystkich
Cena biletu: 15 zł
Bilety: kliknij tutaj

 


Cena regularna: Młyn-Maszyna, Węzły – Bilet normalny 22 zł, bilet ulgowy 18 zł

Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: Młyn-Maszyna – 1 zł, Węzły – 1 zł

Fot. Michał Hordowicz

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.