Międzypokoleniowe warsztaty z budowania zabytków z klocków LEGO i programowania

INFORMACJE

Dla wszystkich
wstęp wolny

Organizator: Fundacja Ładowarka

Informacje od Organizatora:

Międzypokoleniowe spotkanie z klockami LEGO w ramach “Seniorady” 2023 w Młynach Rothera! Razem z Fundacją Ładowarka przenieś się w świat miniatur z najpopularniejszymi zabawkami świata – klockami LEGO. Ta międzypokoleniowa propozycja warsztatów w ramach tegorocznej “Seniorady” będzie okazją do zbudowania makiety miasta oraz bydgoskich zabytków! Ponadto najmłodsi mieszkańcy – razem ze swoimi dziadkami – będą mogli budować i programować klockowe roboty! Zabawę połączymy zatem z edukacją, wykorzystując technologię i matematykę, kreując w uczestnikach ciekawość, pomysłowość, a także większą sprawność cyfrową. Do dyspozycji uczestników będzie ponad 100 000 oryginalnych klocków LEGO w tym inteligentne elementy do programowania, budynki, drogi, pojazdy, dzięki którym będziemy mogli porozmawiać także o podstawach urbanistyki, znaczeniu zieleni i różnych instytucji w miastach czy też dostępności miejskich przestrzeni. Nie zabraknie wątków historycznych związanych z naszym miastem. Rozmowie towarzyszyć będzie to, co w klockach najpiękniejsze, a więc wspólne budowanie! LEGO to dla wielu powrót do lat dzieciństwa, ale dla wszystkich seniorów to dobra okazja do spędzenia czasu wspólnie z wnukami.

 

Kiedy?
10-11.06.2023r.
12:00-18:00
Dla kogo? dla wszystkich
Cena: bezpłatnie
Zapisy: wstęp wolny
Organizator: Fundacja Ładowarka

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.