Mój pierwszy pojazd z napędem – warsztaty dla dzieci w wieku 10-13 lat

INFORMACJE

Dla dzieci

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję eksplorować znaczenie magazynowania i przemian energii, budując własny prototyp pojazdu z napędem. Historia postępu cywilizacyjnego jest nierozerwalnie związana z historią rozwijania sposobów pozyskiwania, magazynowania i przekształcania energii do realizacji zamierzonych działań. Jak to zrobić? – odpowiedź na to pytanie jest  motywem przewodnim warsztatów „Mój pierwszy pojazd z napędem”. Warsztaty będą poświęcone doświadczalnemu eksplorowaniu zagadnień związanych z wykorzystaniem siły sprężystości, tarcia i przyczepności, zmian energii potencjalnej i kinetycznej  w celu budowy i optymalizacji prototypu pojazdu z napędem. Zajęcia skłaniają do refleksji o możliwościach jakie przynosi ze sobą znajomość praw nauki i umiejętność ich praktycznego zastosowania.

 


Informacje organizacyjne:
Kiedy?04.07.2024 r., godz. 10.00-11.30
Gdzie? Spichrz Mączny, parter
Dla kogo? dla dzieci w wieku 10-13 lat
Cena: 20 zł
Bilety: kliknij TUTAJ!
Bilet dla dziecka jest jednocześnie biletem dla opiekuna.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.