Moje wymarzone osiedle, stwórzmy miasto przyszłości!

Fot. Aneta Pawska

INFORMACJE

Dla dzieci

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak wyglądałoby Wasze wymarzone osiedle? Jak może wyglądać Bydgoszcz za kilkadziesiąt lub kilkaset lat? Czy będzie tu duży stadion do gry w piłkę, miejski basen, kort tenisowy a może park linowy z licznymi atrakcjami do aktywnego spędzania czasu? Dajcie się ponieść wodzy wyobraźni podczas warsztatów plastycznych.

Zaczniemy od odwiedzin I piętra wystawy stałej „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”, gdzie porozmawiamy o miastach przyjaznych środowisku, o ekologii i dobrych praktykach z tym związanych.

Następnie zaprosimy was do zabawy przy warsztatach, a tam okazji 678. urodzin miasta Bydgoszcz zamienimy się w architektów, którzy wspólnymi siłami zbudują nowe osiedle tak, aby było nowoczesne, funkcjonale, przyjazne dla mieszkańców i środowiska. Zaplanujemy każdy detal, począwszy od nadania nazwy, przez budowę domów, uliczek, infrastruktury aż po zieleń.

Na warsztatach porozmawiamy też o osiedlach, na których mieszkamy i o tym jakie zmiany chcielibyśmy w nich wprowadzić. Czy jest w nich coś wyjątkowego czym warto się zainspirować?

Pamiętajcie, aby zabrać ze sobą kilka przydatnych materiałów.
Do budowy naszych osiedli wykorzystamy m.in. puste opakowania, pudełka, kartony, butelki i nakrętki. Pomocne okażą się skrawki materiałów z niepotrzebnych ubrań, rolki po papierze i odrobina przyrody w postaci szyszek, liści, nasion czy trawy.


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 20.04.2024 r., godz. 12.00-14.00
Gdzie? zbiórka odbędzie się na parterze Młynów Rothera, wejście do budynku będzie możliwe od godziny 11.30, najpierw zaprosimy Was na I piętro wystawy „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”, która posłuży nam jako inspiracja, a następnie na warsztaty przejdziemy do sali a IV piętrze w Spichrzu Zbożowym
Dla kogo? Dzieci od 7-12 lat wraz z opiekunami
Cena: 20 zł
Bilety: TUTAJ!

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.