MURALove – Warsztaty graffiti

INFORMACJE

Dla młodzieży

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty graffiti “MURALove”, które poprowadzi dla Was Dariusz Paczkowski – znany i ceniony działacz społeczny, który od lat angażuje się w życie kulturalne i społeczne. Jego projekt 3fala inspiruje, pomaga i tworzy, a teraz będzie dzielił się swoimi doświadczeniami z młodzieżą. Porozmawiamy o graffiti zaangażowanym społecznie oraz dowiemy się co nieco o historii street artu.

W przestrzeni miasta wspólnie stworzymy mural. Chcemy pokazać, że sztuka może zmieniać świat, ale musi to robić legalnie i z szacunkiem dla otoczenia. Będzie też czas na integrację i rozmowę przy tworzeniu wspólnego dzieła. Pod okiem specjalisty nauczymy się techniki szablonu i  wybierzemy temat muralu, który będzie zależał od Waszych pomysłów i emocji.


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 11-12.05.2024 r. godz. 11.00-17:00
Gdzie? zbiórka w punkcie info Młynów, przejdziemy do Mostów Solidarności
Dla kogo? dla młodzieży w wieku 14-18 lat
Cena: 15 zł
Bilety: kliknij TUTAJ!

O prowadzącym

Dariusz Paczkowski – absolwent Akademii Innowatorów Społecznych. Założyciel grupy happeningowej „Pod nadzorem”, Front Wyzwolenia Zwierząt oraz grupy 3Fala.art.pl W latach 80. aktywista Ruchu „Wolność i Pokój”. Redaktor naczelny i wydawca pisma FWZ „Mamiły Mampazury”. Pracował w Fundacji Ekologicznej ARKA oraz w „Klubie Gaja”. Dyrektor artystyczny Galer i murali w Warszawie. Współpracownik wielu organizacji pozarządowych. Współzałożyciel i wieloletni prezes Fundacji Klamra. W 2001 roku nagrodzony za pracę na rzecz przeciwdziałania ksenofob i rasizmowi przez australijską Niezależną Fundację Popierania Kultury Polskiej „Polcul”. W 2010 r. nagrodzony przez Centrum Aktywności Lokalnej w Konkursie im. Heleny Radlińskiej dla Animatorów Społecznych. W 2011 odebrał nagrodę Dobrych Uczynków przyznawaną przez Fundację Ekologiczną Arka. W 2011 r. został wyróżniony tytułem: „Przyjaciel Niewidomych” przyznanym przez Zarząd Główny Polskiego Związku Niewidomych. W 2011 r. jego projekt „Graffiti Polska dla wszystkich” został nagrodzony w konkursie MSZ RP. Laureat plebiscytu ,,Patriotycznie Zakręceni 2014”. Wyróżniony w konkursie nagrody POLIN 2017 r.

Mennica 10 ART to minifestiwal sztuki ulicznej. Stwarzamy okazję do zapoznania się ze sztuką street art poprzez występy taneczne, warsztaty graffiti czy uliczny spektakl teatralny. Wychodzimy poza mury instytucji, aby spędzić razem czas w kreatywnym gronie i  chcemy Was zainspirować do świadomego tworzenia sztuki miejskiej.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.