,,Niech świat się poruszy” – warsztaty dla dzieci z Grażyną Rigall – BRAK MIEJSC

INFORMACJE

Dla dzieci

Organizator: Fundacja Miejsce Uwagi
Współorganizatorzy: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

Informacje od organizatora:

Jednym z pierwszych obiektów stworzonych do animacji, wykorzystującym efekt stroboskopowy, jest zoetrop. To rodzaj bębna z naciętymi szczelinami, przez które można oglądać umieszczony wewnątrz pasek papieru z obrazkami przedstawiającymi kolejne etapy ruchu. Na takich właśnie paskach papieru uczestnicy warsztatów w kilkunastu fazach narysują obiekt, który chcieliby wprawić w ruch.

Może będzie to odlatujący kolorowy balon, rosnący kwiat lub poruszające się oko? To zależy oczywiście od nieograniczonej wyobraźni warsztatowiczów. Wprawiając w ruch papierowe urządzenie, będzie można przekonać się, jak wyglądały początki animacji poklatkowej.
Do tego samego celu posłużą nam mikro książeczki, w których będzie można narysować obiekty do animacji, a następnie zobaczyć efekt swojej pracy.

Poruszmy więc naszą wyobraźnię, żeby stworzyć piękny świat.

 


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 29.06.2024 r., godz. 13:00
Gdzie? Spichrz Zbożowy, IV piętro
Dla kogo? Dla dzieci od 7 roku życia z opiekunem.
Cena: bezpłatne, liczba miejsc ograniczona
Zapisy: Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: zapisy@miejsceuwagi.pl, w tytule wpisując: WARSZTATY Z GRAŻYNĄ RIGALL. Zapisy przyjmujemy od 8 czerwca od godz. 12:00 do wyczerpania miejsc.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.