Patrzeć, ale nie widzieć…

INFORMACJE

Dla rodziny
brak miejsc

Organizator: Młyny Rothera
Współorganizator: Fundacja StwardnienieRozsiane.info

Czy wiesz, że w Polsce mieszka nawet 7 mln osób z niepełnosprawnościami? Znaczna większość to osoby doświadczające niepełnosprawności, których nie widać. Takie osoby często spotykają się z niezrozumieniem innych np. gdy nie ustępują miejsca w autobusie osobie starszej, proszą o przepuszczenie w kolejce lub o pomoc, z której korzystają.

Zapraszamy na spotkanie dla dzieci wieku 7-11 lat wraz z rodzicami, podczas którego wspólnie porozmawiamy oraz rozwiejemy mity na temat niepełnosprawności, szczególnie tych niewidocznych. W trakcie dwugodzinnego warsztatu zgłębimy różne oblicza niepełnosprawności, starając się odpowiedzieć na pytanie, czy sami je znamy.

Spróbujemy rozwiać wątpliwości związane z tym, jak pomagać osobom z niepełnosprawnościami, jak tego nie robić i czy pomoc zawsze jest potrzebna. Niekiedy pozory mylą, a spotkania poświęcone niewidocznym niepełnosprawnościom, szczególnie dla dzieci, wpływają na wykreowanie w młodych umysłach empatii, uważności i otwartości. Warsztaty to również doskonała okazja, aby wzbudzić ogólną świadomość na temat niewidocznych niepełnosprawności w całym społeczeństwie.

Spotkanie poprowadzi doświadczony duet: Joanna Kriventsov – psycholog, związana z Fundacją StwardnienieRozsiane.info, mama dwulatka, która od wielu lat choruje na stwardnienie rozsiane oraz Monika Łada – prezeska Fundacji StwardnienieRozsiane.info i pomysłodawczyni projektu „(Nie)widzialni”.

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „(Nie)widzialni”, którego celem jest budowanie świadomości społecznej na temat niewidocznej niepełnosprawności oraz wsparcie osób, które jej doświadczają. Do projektu przystąpiły m.in. Młyny Rothera oraz Urząd Miasta Bydgoszczy. Więcej o projekcie na stronie www KLIK oraz na Facebooku KLIK.

Informacje organizacyjne:
Kiedy? 24.09.2023 r., godz. 12.30-14.30
Gdzie? Młyny Rothera, Spichrz Zbożowy, II piętro
Dla kogo? dla dzieci wieku 7-11 lat wraz z rodzicami
Cena: bezpłatnie
Zapisy? brak miejsc

Z uwagi na interaktywny charakter spotkania, prosimy o wcześniejszą rejestrację. Liczba miejsc jest ograniczona – 15 dzieci w towarzystwie opiekunów. Wejściówka dla dziecka jest jednocześnie wejściówką dla opiekuna.

Fot. Aneta Pawska

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.