Od fantastyki do nauki – warsztaty naukowe w klimacie Śródziemia dla dzieci i młodzieży

INFORMACJE

Dla dzieci

Organizator: Fundacja CODEBY
Partner: Młyny Rothera

Informacje od Organizatora:

Warsztaty naukowe „Od fantastyki do nauki – warsztaty naukowe w klimacie Śródziemia dla dzieci i młodzieży” to cykl zajęć naukowych łączących świat tolkienowskiej fantastyki ze światem nauki

I grupa

Fale Śródziemia: Fizyka Dźwięku i Światła w Świecie Tolkiena

Zapraszamy wszystkich miłośników opowieści Tolkiena i entuzjastów nauki na zajęcia, które odkryją przed Wami fascynujący świat fizyki fal. Rozpoczniemy od zagłębiania się w “Szepty Fangornu”, odkrywając sposoby komunikacji Entsów za pomocą fal dźwiękowych. Zabierzemy Was w podróż do świata pełnego tajemnic, rozpoczynając od eksploracji mistycznego blasku Earendila i kończąc na odkrywaniu sekretów światła zamkniętego w phialu Galadrieli. Będziemy również badać “Echo Rohirrimów”, odkrywając, jak potężne fale dźwiękowe, generowane przez wojenne rogi Rohanu, rozchodzą się na wielkie odległości i pomagają w komunikacji i mobilizacji do walki. Poznamy tajemnice fal ciepła, analizując podróż przez Smoczą Puszczę oraz sytuacje w bliskim sąsiedztwie Góry Przeznaczenia.

Każde doświadczenie pozwoli Wam spojrzeć na “Władcę Pierścieni” z nowej, naukowej perspektywy. To niepowtarzalna okazja, by połączyć pasję do literatury z fascynacją nauką o falach.

Nie przegapcie tej wyjątkowej szansy, zapiszcie się już dziś i przygotujcie na przygodę!

II grupa

Druk 3D: Broszki elfów

Słynny ze swej kowalskiej sztuki krasnoludzki kowal Telchar z Nogrodu tworzył swoje wielkie dzieła w Pierwszej Erze. Jednym z nich był miecz Andúril, co znaczy Płomień Zachodu – symbol nadziei i odwagi dla ludzi walczących przeciwko ciemności. My na naszych zajęciach stworzymy zaś małe dzieła sztuki – ozdoby na wzór srebrnych broszek elfów. Jako czeladnicy słynnego elfickiego kowala Celebrimbora od podstaw je zaprojektujemy i przygotujemy do wydruku na drukarce 3D.

Ta inspirująca i piękna biżuteria symbolizuje ducha i więź tych, którym powierzono ocalenie Śródziemia. Doskonale będzie się też nadawać jako świąteczna ozdoba na gwiazdkową choinkę.

Na zajęcia zapraszamy z własnym laptopem, przyda się też przedłużacz/rozgałęziacz elektryczny.

Kiedy? 02.12.2023 r.
I grupa godz. 10.15-13.15
II grupa godz. 14.30-17.30
Gdzie? Młyny Rothera, Spichrz Zbożowy, II piętro – wejście od strony tarasu, przez Nowe Miejsce
Dla kogo? Do wspólnej podróży przez Śródziemie szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież od 5 klasy SP wzwyż wraz z opiekunami.
Cena: bezpłatnie (ograniczona liczba miejsc)
Zapisy: kliknij TUTAJ!

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.