OKO NIGDY NIE ŚPI – X edycja Festiwalu

INFORMACJE

Dla wszystkich
Bezpłatne

Organizator: Fundacja Czarny Karzeł
Partner festiwalu: Młyny Rothera

Informacje od Organizatora:

Bydgoski Festiwal OKO NIGDY NIE ŚPI ma już dziesięć lat.
Impreza organizowana przez działającą od 2008 roku Fundację Czarny Karzeł jest jedną z bardziej oryginalnych inicjatyw zlokalizowanych z dala od centralnych krajowych ośrodków kulturalnych. Specyfiką OKA jest połączenie różnych dyscyplin artystycznych w jednym wydarzeniu, którego scenerię często stanowią architektoniczne i plenerowe sceny.

OKO to spektakle, wykłady, spotkania, dyskusje, performansy i wydarzenia muzyczne. Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem “trans”.

Więcej informacji o festiwalu oraz program dostępne są TUTAJ!

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń odbywających się podczas festiwalu w Młynach Rothera: 

10.08.2023 | godz. 21.30-22.15

Spektakl “Corpuscle”

Katastrofa lotnicza, która wydarzyła się w czerwcu 1968 roku, odebrała życie trzem mężczyznom, a wrak samolotu ukryty był pod śniegiem przez dziesiątki lat. W sierpniu 2022 roku zaginiona maszyna została odnaleziona. Rozbite części i cząstki pamięci zostały teraz odzyskane. W 1942 roku małżeństwo wybrało się na wycieczkę w góry. Nigdy nie powrócili. Zostali odnalezieni dopiero po 75 latach. Pustka, wspomnienia i radzenie sobie z poczuciem opuszczenia są osią, wokół której powstało przedstawienie i wystawa.

Artystki:
Alicja Pilarczyk – skrzypaczka i performerka
Katherine Newton – artystka zajmująca się sound artem, artystka wizualna, scenografka
Justyna Celeda – reżyserka teatralna, autorka scenariuszy

Informacje organizacyjne:
Kiedy? 10.08.2023 r., godz. 21.00-22.15
Gdzie? Młyny Rothera, Spichrz Mączny parter
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatnie
Zapisy? informacje u Organizatora KLIK!


11.08.2023 | godz. 15.00-16.30

Spotkanie z Andą Rottenberg wokół nowej książki “Rozrzut”

“Rozrzut to lektura nie tylko dla miłośników sztuki, a może wręcz przede wszystkim dla “niemiłośników”. Otwiera drzwi do zrozumienia kwestii fundamentalnych: po co nam sztuka i po co nam artyści”.

prof. Małgorzata Omilanowska, fragment wstępu

Anda Rottenberg – Kuratorka wystaw, krytyczka sztuki, pisarka. Dyplom z historii sztuki, Uniwersytet Warszawski 1970. Działalność krytyczna od roku 1966. Artykuły i eseje publikowane w większości języków europejskich oraz japońskim i koreańskim; książki m.in. Sztuka w Polsce 1945-2005 (2005); Przeciąg – teksty o polskiej sztuce lat 80 (2009); Proszę bardzo, 2009; Już trudno (wywiad Doroty Jareckiej) 2014; Berlińska depresja, 2017; Lista, 2019; liczne monografie i albumy o twórcach polskich i zagranicznych.

Informacje organizacyjne:
Kiedy? 11.08.2023 r., godz. 15.00-16.30
Gdzie? Młyny Rothera, Spichrz Zbożowy, II piętro
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatnie
Zapisy? informacje u Organizatora KLIK!

Fotorelacja z wydarzeń:

fot. Aneta Pawska

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.