Pęknięcia Zmysłów

INFORMACJE

Dla wszystkich
wstęp wolny

organizator

Informacje od Organizatora:

“Pęknięcia Zmysłów” to artystyczna odpowiedź FUNDACJI “SENSORIUM” na pytania związane z autyzmem.

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. FUNDACJA “SENSORIUM” tego dnia zorganizowała happening pt. “Wszyscy jesteśmy kosmitami”- przemarsz ulicami miasta Bydgoszczy, który spotkał się z pozytywną reakcją mieszkańców.

“Pęknięcia Zmysłów” to kolejne wydarzenie, którego celem jest wprowadzenie bydgoszczan do świata autyzmu, trudności jakich doświadczają osoby w spektrum oraz ich rodziny. Rozpocznie się ono występem Adeli Konop, energetycznej wokalistki jazzowej młodego pokolenia, mieszkanki Bydgoszczy. Ta niezwykła artystka o magnetyzującym, uspokajającym głosie wykona dwa utwory: jeden z uczestniczkami FUNDACJI ” SENSORIUM”, młodymi kobietami w spektrum: Weroniką Majchrzak i Karoliną Maleską. Kolejnym punktem wydarzenia będzie spektaklo-performance reżyserowany przez aktorkę Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Emilię Piech. Aktorami będą rodzice i terapeuci z FUNDACJI ” SENSORIUM”. Ta teatralna opowieść przeniesie widzów do świata pełnego emocji – często skrajnych i świata autyzmu widzianego oczami rodziców, każdego z nich inaczej. Po spektaklu- performance zapraszamy do rozmowy z wykonawcami oraz na wernisaż prac rodziców, powstałych podczas zajęć pn.; ” Lustro” i ” Lustro 2″ realizowanych dzięki Lokalnej Grupie Działania “Dwie Rzeki”.

Przyjdź. Zobacz. Bądź z nami. Z Tobą jest jeszcze fajniej.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.