PyData Bydgoszcz – Meetup #15

INFORMACJE

Dla wszystkich

organizator

Informacje od Organizatora:

Zapraszamy na piętnaste spotkanie grupy PyData Bydgoszcz!

Plan wydarzenia:

18:00-18:10 Wstęp
18:10-18:15 Bonus: “PLUM 10: “Co to jest uczenie ze wzmocnieniem (ang. reinforcement learning)?”
18:25-18:30 Przerwa
18:30-19:05 Andrii Alieksieiev : “Transform Your Data Flow Management with NATS JetStream”
19:05-19:20 Przerwa
19:20-20:05 Mateusz Modrzejewski: “Music information retrieval with Python”
20:05-20:15 Konkurs

O wykładach:

Andrii Alieksieiev : “Transform Your Data Flow Management with NATS JetStream”

Exprore the fundamentals of NATS and its importance in the software ecosystem. Examine the key areas where NATS outperforms other tools, offering significant benefits. Following this, we will investigate how NATS is utilized for IoT data ingestion, stream processing, and microservices communication. We will subsequently delve into the features of NATS Jetstream and its role in event and data flow management. To provide a practical perspective, I will present real-world examples and use cases that demonstrate the power of NATS JetStream. Lastly, there would be a time to a live demonstration of NATS JetStream in action, followed by a comprehensive summary of the main points covered.

Mateusz Modrzejewski: “Music information retrieval with Python”

Zdarzyło Ci się natknąć na muzykę generowaną przez sztuczną inteligencję? Albo odkryć nowych, inspirujących artystów dzięki rekomendacjom z Twojej usługi streamingowej? Postępy sztucznej inteligencji w wizji komputerowej i przetwarzaniu języka naturalnego często trafiają do nagłówków najgorętszych wiadomości, ale obszar zastosowań AI w muzyce rozwija się równie szybko. Zobaczmy, co do zaoferowania ma pole badawcze music information retrieval i w jaki sposób Python zasila najwspanialsze dokonania tej dziedziny. Dowiesz się o najpopularniejszych zadaniach MIR i poznasz sposoby interakcji z muzyką za pomocą kodu. Nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie z MIR ani znajomość teorii muzyki.

Bonus: PLUM
Uczenie maszynowe nie jest trudne; pod warunkiem, że rozumie się, co się robi. Dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, mamy propozycję: Pięciominutowe Lekcje Uczenia Maszynowego – PLUM! Formuła jest prosta:
– jedno spotkanie PyData Bydgoszcz – jedno wystąpienie
– jedno wystąpienie – pięć minut
– jedno wystąpienie – jedna idea tłumaczona tak, żeby została w głowie na zawsze
– jedno wystąpienie – zero kodu, nie trzeba znać żadnego języka (nawet Pythona!)
Zapraszamy!

O konkursie:

Chętni uczestnicy naszego spotkania będą mogli wziąć udział w kahoocie. Nagrodami będą dwie licencje na dowolny produkt JetBrains!
Uwaga: konkurs będą mogły wygrać tylko osoby, które zapiszą się na nasze spotkanie na meetup.com. Zależy nam na tym dlatego, że od liczby zapisanych będzie zależała liczba licencji, jakie będziemy w stanie zdobyć dla Was w przyszłości.

Zapraszamy na pizzę  w trakcie spotkania i afterparty w Warzelni.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.