PyData Bydgoszcz – Meetup #17

INFORMACJE

Dla wszystkich

Organizator: PyData Bydgoszcz

Informacje od Organizatora:

Zapraszamy na siedemnaste spotkanie grupy PyData Bydgoszcz!

Plan wydarzenia:

18:00-18:10 Wstęp

18:10-18:55 Katarzyna Hewelt: “Bootcamp – czy warto? I co by na to powiedział BERT?”

18:55-19:10 Przerwa

19:10-19:55 Wojciech Mazur: “Private GPT: Misja stworzenia lokalnego Eksperta SI”

19:55-20:05 Konkurs

O prelegentach:

Katarzyna Hewelt

Pracuję jako Data Scientist w Codilime i angażuję się w inicjatywy promujące kobiety w technologii. Z pasją podnoszę swoje kwalifikacje i cenię kontakty z ludźmi. W wolnym czasie uwielbiam podróżować, a sport dodaje mi energii i równowagi w życiu.

Wojciech Mazur

Od 10 lat jestem projektantem doświadczeń użytkownika i interfejsów w Mobice. Moja praca skupia się na wczesnym wychwytywaniu i rozwiązywaniu problemów w architekturze informacji, zachowaniach systemu i interakcji z użytkownikiem. Po godzinach interesuję się modelami dyfuzyjnymi i LLMami. W realizowaniu mojej pasji nie przeszkadza mi kompletny brak umiejętności kodowania 🙂

O wykładach:

Katarzyna Hewelt: “Bootcamp – czy warto? I co by na to powiedział BERT?”

W dobie rosnącej popularności bootcampów z dziedziny data science, wielu z nas zadaje sobie pytanie: ‘Czy warto?’. W tej prelekcji podzielę się moimi doświadczeniami oraz refleksjami na temat uczestnictwa w bootcampie. Ale to nie wszystko! Zbadamy również, jak uczestnicy innych kursów programowania wyrażali swoje uczucia w recenzjach. Używając BERT-a, przeprowadzimy analizę sentymentu na przykładowym zestawie danych z recenzjami kursu programowania.

Wojciech Mazur: “Private GPT: Misja stworzenia lokalnego Eksperta SI”

Podczas prelekcji omówię problemy, z jakimi najczęściej spotykam się w projektach oraz opowiem o tym, jak postanowiłem rozwiązać je przy pomocy wykorzystania modeli językowych. Rezultatem było powstanie zespołu, którego celem jest stworzenie lokalnego eksperta działającego w oparciu o dynamicznie zmieniającą się bazę danych.

O konkursie:

Chętni uczestnicy naszego spotkania będą mogli wziąć udział w kahoocie. Nagrodami będą:

  • wejściówka na konferencję bITconf
  • bony na well-being o wartości 500, 300 i 200 zł
  • cztery licencje na dowolny produkt JetBrainsUwaga: konkurs będą mogły wygrać tylko osoby, które zapiszą się na nasze spotkanie na meetup.com. Zależy nam na tym dlatego, że od liczby zapisanych będzie zależała liczba licencji, jakie będziemy w stanie zdobyć dla Was w przyszłości.

_

Informacje organizacyjne:
Kiedy? 07.09.2023 r., godz. 18.00-21.00
Gdzie? Młyny Rothera, Spichrz Zbożowy, II piętro (wejście od Kawiarni Nowe Miejsce)
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatnie
Zapisy? kliknij TUTAJ!
Organizator: PyData Bydgoszcz

 

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.