PyData Bydgoszcz – Meetup #18

INFORMACJE

Dla wszystkich
Bezpłatne

Organizator: PyData Bydgoszcz

Informacje od Organizatora:

Patryk Wyżgowski: „Great Expectations kontra nasze wielkie oczekiwania (cz. II)”
Druga część prelekcji, w przeciwieństwie do [części pierwszej](https://www.youtube.com/watch?v=wXVzHhzsjKs) jest dużo bardziej praktyczna. Po zestawieniu naszych oczekiwań z kandydatami na narzędzia użyteczne w budowie pipeline’u do walidacji jakości danych, bierzemy na warsztat platformę Great Expectations, by umówić przykład jej wdrożenia i wyzwania związane z integracją.

Jakub Sandomierz: „Przyspieszanie Pythona przy użyciu C++”
Poznaj sposoby przyspieszania czasu wykonania i wytwarzania oprogramowania opartego o środowisko Python. Zaprezentowane techniki pozwolą Ci na wymianę implementacji algorytmów, które najbardziej spowalniają Twoje rozwiązanie. Dowiesz się od podstaw, jak budować moduły rozszerzeń z wykorzystaniem API C Pythona w połączeniu z NumPy. Poznasz wysokopoziomowe sposoby tworzenia modułów w C++ pozwalające na szybką integrację bibliotek opartych o złożone struktury danych. Nie jest wymagana znajomość C ani C++, przydatna będzie podstawowa wiedza o OOP i znajomość NumPy.

O konkursie:
Chętni uczestnicy naszego spotkania będą mogli wziąć udział w kahoocie. Nagrodami będą:
– oficjalna koszulka PyData Bydgoszcz
– cztery licencje na dowolny produkt JetBrains

Uwaga: konkurs będą mogły wygrać tylko osoby, które zapiszą się na spotkanie na meetup.com. Zależy nam na tym dlatego, że od liczby zapisanych będzie zależała liczba licencji, jakie będziemy w stanie zdobyć dla Was w przyszłości.


O prelegentach:

Patryk Wyżgowski – inżynier oprogramowania, w praktyce skupiony dotychczas głównie na inżynierii danych. Matematyk, który chcąc pozostać w służbie Królowej nauk, zgłębia tajniki Data Science, by wykorzystać aparat teoretyczny oraz wiedzę o produktyzacji rozwiązań opartych o ML w przyszłych projektach. Prywatnie gitarzysta, początkujący basista i bachatero.

Jakub Sandomierz – inżynier oprogramowania, aktualnie zajmujący się przekształcaniem systemów prototypowych w gotowe produkty. Najchętniej posługuje się językami C++ i Python. W wolnym czasie pasjonat żeglarstwa i wspinaczki.


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 12.10.2023 r., godz. 18.00-21.00
Gdzie? Spichrz Zbożowy, II piętro
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatnie
Zapisy: kliknij TUTAJ!

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.