PyData Bydgoszcz – Meetup #19

INFORMACJE

Dla wszystkich

Organizator: PyData Bydgoszcz

Informacje od Organizatora:

Zapraszamy na dziewiętnaste spotkanie grupy PyData Bydgoszcz!

Plan wydarzenia:
18:00-18:10 Wstęp
18:10-18:55 Mateusz Bukowicz: “Programowanie wspierane przez Gen AI”
18:55-19:10 Przerwa
19:10-19:55 Marcin Sowański: “Mózg w słoiku, czyli współczesne asystenty wirtualne”
19:55-20:05 Konkurs

O prelegentach:
Mateusz Bukowicz – programista z wieloletnim doświadczeniem w różnych językach programowania, technologiach i branżach: od pisania aplikacji enterprise w Javie dla sektora Telco, przez budowanie klastra Kafki w modelu PaaS dla banku, po tworzenie aplikacji frontendowych w ReactJS obsługujących setki tysięcy użytkowników. Prywatnie tata dwóch wesołych maluchów.

Marcin Sowański – od 12 lat zajmuję się przetwarzaniem języka naturalnego (NLP), a od 9 lat pracuję nad wirtualnymi asystentami w firmie Samsung. Pracowałem nad trzema generacjami asystentów firmy Samsung: S-Voice, Bixby 1.0 i Bixby 2.0 i w każdym z tych projektów spotkałem się z unikalnymi wyzwaniami i wiele się nauczyłem.

Z zamiłowania jestem naukowcem, dlatego zawsze chętnie dzieliłem się swoimi odkryciami. Na przestrzeni kilku ostatnich lat opublikowałem kilka artykułów i prezentowałem swoje prace na różnych konferencjach, mając na celu wypełnienie luki pomiędzy wiedzą teoretyczną a praktycznym zastosowaniem w dziedzinie Wirtualnych Asystentów.

O wykładach:
Mateusz Bukowicz: „Programowanie wspierane przez Gen AI”
W tej prezentacji przyjrzymy się jak narzędzia Generative AI takie jak ChatGPT czy GitHub Copilot mogą wspomóc programistów w ich codziennej pracy. Omówimy różne praktyczne przykłady zastosowań i techniki prompt engineering.

Marcin Sowański: „Mózg w słoiku, czyli współczesne asystenty wirtualne”
Podczas prezentacji zanurzymy się w architekturach modeli rozumienia języka (NLU) wirtualnych asystentów (Bixby, Siri, Alexa) i w tym, jak zmieniały się one na przestrzeni ostatnich kilku lat. Żeby zrównoważyć nieustający hype na LLMy, porozmawiamy o tym, dlaczego dobry pomysł w połączeniu z prostym regułowym NLU (np. dialogflow) może dać spektakularne rezultaty. O LLMach oczywiście też porozmawiamy. Pokażę Wam, jak możemy skorzystać z ich umiejętności rozumienia kontekstu, aby rozumiały nas lepiej.

O konkursie:
Chętni uczestnicy naszego spotkania będą mogli wziąć udział w kahoocie.
Nagrodami będą: vouchery o wartości 500 zł, 300 zł i 200 zł, dwie licencje na dowolny produkt JetBrains.
Uwaga: konkurs będą mogły wygrać tylko osoby, które zapiszą się na nasze spotkanie na meetup.com. Zależy nam na tym dlatego, że od liczby zapisanych będzie zależała liczba licencji, jakie będziemy w stanie zdobyć dla Was w przyszłości.

Tradycyjnie zapraszamy na pizzę! I też tradycyjnie zapraszamy na afterparty, ponownie w Cybermachnie.


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 16.11.2023 r., godz. 18.00-21.00
Gdzie? Spichrz Zbożowy, II piętro
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatnie
Zapisy: kliknij TUTAJ!

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.