PyData Bydgoszcz – Meetup #20

INFORMACJE

Dla wszystkich

Organizator: PyData Bydgoszcz

Informacje od Organizatora:

Plan wydarzenia:
18:00-18:10 Wstęp
18:10-18:55 Filip Stępniak: „Dagster <3 dbt, czyli jak zbudować platformę Big Data”
18:55-19:10 Przerwa
19:10-19:55 Remigiusz Mrozek: „OpenTelemetry – Nowoczesna telemetria w aplikacjach”
19:55-20:05 Konkurs

O prelegentach:

Filip Stępniak – mąż i tata dwójki dzieci, bydgoszczanin na emigracji (aktualnie tymczasowo w Bydgoszczy). Absolwent licencjatu na SGH (metody ilościowe) i studiów magisterskich z matematyki ekonomicznej na KIT (Karlsruhe, Niemcy). Pracuje od ponad 5 lat w niemieckiej firmie IT – esentri AG. Urodzony data scientist, doświadczony inżynier danych. Życiowym mottem jest budowanie mostów: zawodowo między data science a inżynierią danych, a prywatnie: między Polska a Niemcami.

Remigiusz Mrozek – architekt w Pionie Energetyki i Gazownictwa Asseco Poland. Na co dzień koduje w C#, prywatnie pasjonat nowych technologii ze szczególnym ukłonem w odmęty Big Data i Machine Learningu. Z zamiłowania jestem naukowcem, dlatego zawsze chętnie dzieliłem się swoimi odkryciami. Na przestrzeni kilku ostatnich lat opublikowałem kilka artykułów i prezentowałem swoje prace na różnych konferencjach, mając na celu wypełnienie luki pomiędzy wiedzą teoretyczną a praktycznym zastosowaniem w dziedzinie Wirtualnych Asystentów.

O wykładach:

Filip Stępniak: „Dagster <3 dbt, czyli jak zbudować platformę Big Data”
U jednego z naszych klientów, miliardowej firmy leasingowej, tworzymy platformę danych opartą o Modern Data Stack. Dane z różnych źródeł są agregowane i udostępniane do raportowania, analizy danych i tworzenia modeli uczenia maszynowego.
Dagster jest odpowiedzialny za orkiestrację procesów ELT, natomiast dbt za przekształcenia danych, w miejscu ich przechowywania – w naszym przypadku na platformie danych – Snowflake. Celem tej prezentacji jest pokazanie na podstawie DEMO, jak tworzyć solidne i przejrzyste przepływy danych oraz jak doskonale współdziałają ze sobą poszczególne komponenty naszego stacka danych.

Remigiusz Mrozek: „OpenTelemetry – Nowoczesna telemetria w aplikacjach”
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak naprawdę działa Twoja aplikacja ? Jakie przepływy danych zachodzą w trakcie jej działania oraz jakie operacje są najbardziej obciążające? Jeśli tak, to prelekcja o OpenTelemetry jest dla Ciebie. Nie będą to tylko słowa, ale też praktyka z przykładami napisanymi w językach takich jak Python, Kotlin czy C#.

O konkursie:
Chętni uczestnicy naszego spotkania będą mogli wziąć udział w kahoocie. Nagrodami będą:
• koszulka PyData Bydgoszcz
• dwie licencje na dowolny produkt JetBrains
Uwaga: konkurs będą mogły wygrać tylko osoby, które zapiszą się na nasze spotkanie na meetup.com. Zależy nam na tym dlatego, że od liczby zapisanych będzie zależała liczba licencji, jakie będziemy w stanie zdobyć dla Was w przyszłości.


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 07.12.2023 r., godz. 18.00-21.00
Gdzie? Spichrz Zbożowy, II piętro
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatnie
Zapisy: kliknij TUTAJ!

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.