PyData Bydgoszcz – Meetup #22
INFORMACJE
Organizator: PyData Bydgoszcz
Informacje od Organizatora:
Plan wydarzenia:
18:00-18:10 Wstęp
18:10-18:55 Michał Wiliński: “Metody neurosymboliczne – przyszłość AI?”
18:55-19:10 Przerwa
19:10-19:55 Piotr Dura: “Nowoczesne modele przetwarzania mowy”
19:55-20:05 Konkurs
O wykładach:
Michał Wiliński: “Metody neurosymboliczne – przyszłość AI”
Neurosymbolic AI to nabierająca trakcji dziedzina sztucznej inteligencji. Stara się ona łączyć komponenty symboliczne, takie jak tradycyjne struktury danych i algorytmy znane z klasycznej informatyki i komponenty neuronowe, czyli “uczalne” elementy oparte o sztuczne sieci neuronowe. Paradygmat ten ma wiele potencjalnych zastosowań, zwłaszcza w dziedzinach, gdzie potrzebujemy wytłumaczalności lub gwarancji formalnych działania naszego rozwiązania. Prowadzący opowie także o pracy naukowej, w której podjął się użycia takiej metody do rozwiązania problemu z przetwarzania języka naturalnego.
Piotr Dura: “Nowoczesne modele przetwarzania mowy”
Prelekcja dotyczy modeli do analizy i syntezy mowy, obejmuje aspekty takie jak fizyczne powstawanie fali dźwiękowej, podstawy analizy sygnałów i lingwistyki (czym jest fonem) oraz przegląd modeli na żywo w różnych zastosowaniach.
O konkursie:
Chętni uczestnicy spotkania będą mogli wziąć udział w kahoocie. Nagrodami będą:
• koszulka PyData Bydgoszcz
• dwie licencje na dowolny produkt JetBrains
Uwaga: konkurs będą mogły wygrać tylko osoby, które zapiszą się na spotkanie na meetup.com. Organizatorom zależy na tym dlatego, że od liczby zapisanych będzie zależała liczba licencji, jakie będą w stanie zdobyć dla Was w przyszłości.
O prelegentach:
Michał Wiliński – student trzeciego roku Sztucznej Inteligencji na Politechnice Poznańskiej, związany z Bydgoszczą przez szkołę średnią. Członek Koła Naukowego GHOST – zajmującego się statystyką i uczeniem maszynowym. Zainteresowany deep learningiem, teorią uczenia maszynowego i robotyką. Naukowo związany z Instytutem Robotyki i Inteligencji Maszynowej PP, gdzie współpracuje z dr Michałem Nowickim i Instytutem Informatyki PP, gdzie jego mentorem jest dr Mateusz Lango.
Piotr Dura – pracuje jako Researcher w startupie zajmującym się przetwarzaniem mowy w czasie rzeczywistym w celu poprawy akcentu i właściwości akustycznych. Ma doświadczenie w różnych aspektach uczenia maszynowego – od trenowania po serwowanie, testowanie i optymalizację modeli. Pracował w takich firmach jak Samsung, TikTok i dwóch startupach. W wolnym czasie lubi podróże, wspinaczkę oraz grę go.
Informacje organizacyjne:
Kiedy? 01.02.2024 r., godz. 18.00-21.00
Gdzie? Spichrz Zbożowy, II piętro (wejście i wyjście z wydarzenia – od strony tarasu Młynów przez kawiarnię Nowe Miejsce)
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatnie
Zapisy: kliknij TUTAJ!