PyData Bydgoszcz – Meetup #23

INFORMACJE

Dla wszystkich

Organizator: PyData Bydgoszcz
Partner: Młyny Rothera

Informacje od Organizatora:
Zapraszamy na dwudzieste trzecie spotkanie grupy PyData Bydgoszcz!

Plan wydarzenia:

18:00-18:10 Wstęp
18:10-18:55 Cezary Pukownik: “DuckDB – Moc hurtowni danych w Twoim laptopie”
18:55-19:10 Przerwa
19:10-19:55 Tomasz Porożyński: “Github Actions + AI: Inteligentne usprawnienia kodu”
19:55-20:05 Konkurs

O wykładach:

Cezary Pukownik: “DuckDB – Moc hurtowni danych w Twoim laptopie”

DuckDB to analityczna baza danych in-process, która ostatnio zyskuje na
popularności z uwagi na jej duże możliwości oraz łatwość użytkowania. Ta prezentacja to intro do DuckDB, w którym wyjaśnię czym tak naprawdę jest DuckDB. jakie są jej główne funkcjonalności, jakie są jej zalety, a jakie są jej wady. Pokażę proces instalacji DuckDB oraz przykłady użycia. Na końcu prezentacji spróbuję odpowiedzieć dlaczego jest taka popularna i jakie mogą być jej ciekawe zastosowania w świecie Data.

Tomasz Porożyński: “Github Actions + AI: Inteligentne usprawnienia kodu”

W dzisiejszym szybko rozwijającym się świecie technologii jakość kodu stała się kluczowym elementem każdego projektu programistycznego. “GitHub Actions + AI: Inteligentne usprawnienia kodu” to prelekcja, która zaproponuje mniej oczywiste zastosowanie Generative AI, a w szczególności Large Language Models (LLM). Wykorzystam modele AI takie jak Google Gemini czy PaLM2 w celu automatycznego ulepszania kodu zgłaszanego do repozytoriów. Omówię, jak integracja GitHub Actions z algorytmami AI może przyczynić się do poprawy formatowania, dodawania dokładnych docstringów oraz optymalizacji nazw zmiennych, nie ingerując przy tym w logikę samego kodu.

O prelegentach:

Cezary Pukownik
Nazywam się Cezary Pukownik, jestem Data Engineerem z backgroundem analitycznym oraz wieloletnim doświadczeniem w pracy z danymi. Przetwarzaniem danych zainteresowałem się, kiedy jako analityk próbowałem zautomatyzować wszystko co mogłem, aby móc pracować mniej. W rezultacie zmieniłem profesję i teraz pomagam firmom tworzyć systemy, które przynoszą wartość dla ich biznesów. Interesuję się technologią, produktywnością, minimalizmem oraz podróżowaniem.

Tomasz Porożyński
Jestem doświadczonym inżynierem i architektem chmury publicznej, ze szczególnym naciskiem na rozwiązania Google Cloud. W ostatnim czasie zostałem wyróżniony jako Google Developer Expert oraz Google Champion Innovator. Prowadzę swój kanał YouTube, aktywnie uczestniczę w projektach Open Source i utrzymuję blog technologiczny, na którym promuję rozwój w duchu Cloud Native. Tworzę także rozwiązania łączące różne dziedziny sztucznej inteligencji, zwłaszcza przetwarzanie języka naturalnego (NLP) i duże modele językowe (LLM). Udzielam się jako prelegent, prowadząc wykłady i szkolenia na temat Chmury Publicznej, dzieląc się moją wiedzą i doświadczeniem z szerokim gronem odbiorców. Po godzinach staram się wprowadzać różne automatyzacje w domu za pomocą Home Assistant, co nie zawsze spotyka się z entuzjazmem domowników. Aby przetrwać niekończące się spotkania w pracy, zainstalowałem obok biurka akwarium. To nie tylko moja mała oaza spokoju, ale też sposób na odreagowanie i krótką ucieczkę od codziennych wyzwań.

O konkursie:

Nasz partner STX Next przeprowadzi mały quiz z wiedzy o inżynierii danych i prezentacji Cezarego. Do wygrania myszka Logitech MX Master 3S!

Ponadto spośród uczestników naszego spotkania wylosujemy dwóch szczęśliwców, którzy otrzymają licencje na dowolny produkt JetBrains.

Uwaga: konkurs będą mogły wygrać tylko osoby, które zapiszą się na nasze spotkanie na meetup.com. Zależy nam na tym dlatego, że od liczby zapisanych będzie zależała liczba licencji, jakie będziemy w stanie zdobyć dla Was w przyszłości.


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 7.03.2024 r., godz. 18.00-21.00
Gdzie? Spichrz Zbożowy, II piętro
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatnie
Zapisy: kliknij TUTAJ!

Linki do wydarzenia na Facebooku: kliknij TUTAJ!

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.