Radar technologii #3: (Nie)bezpieczeństwo cyfrowego świata – o hasłach, płatnościach, hakerach i ludzkich błędach
INFORMACJE
Dowiedz się, jak w bezpieczny sposób korzystać z technologii!
Rozwój technologiczny i cyfryzacja świata postępują w szybkim tempie, niosąc ze sobą wiele korzyści, ale i zagrożeń, których często nie jesteśmy świadomi. W codziennym życiu używamy technologii często bez zastanawiania się, jak ona działa, i czy na pewno jest bezpieczna.
Podczas kolejnego spotkania z cyklu “Radar Technologii” omówimy szeroko temat bezpieczeństwa. Zastanowimy się, jak bardzo jesteśmy bezpieczni korzystając z technologii i jak powinniśmy z nią postępować, by uniknąć problemów.
Porozmawiamy o płatnościach kartą, blikiem, a nawet spojrzeniem lub (w przyszłości?) myślą. Dowiemy się, czy profil zaufany jest godny zaufania i do czego obywatelom może posłużyć mObywatel. Omówimy zastosowania podłączonych do sieci inteligentnych domów, miast i urządzeń tzw. Internetu Rzeczy. Podyskutujemy o tym, jak działają hakerzy, do czego są zdolni i kto – jeśli nie oni – stoi za niedawnymi awariami lotnisk na całym świecie. Podkreślimy, jak istotna jest jakość – nie tylko podczas tworzenia technologii, ale także podczas jej użytkowania.
A wszystko to w towarzystwie ekspertów – gośćmi wrześniowego spotkania będą Błażej Pawlak i Sebastian Małyska. Spotkanie poprowadzi Artur Zygadło.
Informacje organizacyjne:
Kiedy? 11.09.2024 r., godz. 18.00-20.00
Gdzie? Spichrz Zbożowy, II piętro
Dla kogo? dla wszystkich
Cena: bezpłatnie
Zapisy: kliknij TUTAJ!
Goście
Błażej Pawlak – ekspert w obszarze bezpieczeństwa systemów informatycznych, współwłaściciel firmy SmartCoders, zajmującej się zagadnieniami z dziedziny kryptografii we współpracy z IBM, oraz bydgoskiego startupu Modino.io, opracowującego rozwiązania zapewniające bezpieczne i pewne aktualizacje oprogramowania dla urządzeń Internetu rzeczy (ang. Internet of Things (IoT))
Sebastian Małyska – ekspert w obszarze testowania oprogramowania, specjalista ds. zapewniania jakości systemów informatycznych w SmartCoders i Modino.io, członek zarządu międzynarodowej organizacji International Software Testing Qualifications Board (ISTQB®), były prezes Stowarzyszenia Jakości Systemów Informatycznych (SJSI), współorganizator bydgoskiej społeczności testerów oprogramowania ŁuczniczQA