Radar Technologii #4: Czy roboty… biorą się do roboty?

INFORMACJE

Dla wszystkich

Dowiedz się, jak w bezpieczny sposób korzystać z technologii!

Czy roboty…biorą się do roboty?

W literaturze termin ROBOT – pojawił się w roku 1921 u Czecha Karela Capka. Był wtedy sztuczną istotą stworzoną na podobieństwo człowieka, którego miał zastąpić w pracy. Niedawno zatem wspomniany “Robot” ukończył swoje pierwsze STO lat istnienia.

Co o nim wiemy dziś? Czy zawojował świat tak, jak to sobie wymyślili twórcy robotów? Czy jest w stanie zastąpić człowieka w każdej sytuacji? Czy tak, jak mu to wpisano w “akcie urodzenia” – pamięta, że nie może skrzywdzić ludzkości ani poprzez zaniechania w działaniu – doprowadzić do jej uszczerbku? A dalej – czy sztuczna inteligencja – to dla niego starszy i mądrzejszy brat, przyjaciel, a może jednak …wróg? Czy robotyka, to już dziś poważna nauka z poważnymi doświadczeniami czy tylko atrakcyjny publicystyczny dodatek do żmudnej codzienności?

Na szereg tego typu pytań znajdziecie Państwo odpowiedź podczas kolejnego spotkania w ramach cyklu pn. “Radar Technologii”. Tym razem w roli ekspertów wystąpią naukowcy z Politechniki Bydgoskiej – dr Damian Ledziński i dr Krzysztof Nowicki.
Serdecznie zapraszamy.


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 16.10.2024 r., godz. 18.00-20.00
Gdzie? Spichrz Zbożowy, II piętro
Dla kogo? dla wszystkich
Cena: bezpłatnie
Zapisy: kliknij TUTAJ!

O gościach:

Damian Ledzinski

dr Damian LedzińskiNauczyciel akademicki na Politechnice Bydgoskiej. Specjalista w zakresie wytwarzania oprogramowania. Obecnie jego główne obszary zainteresowań to aplikacje medyczne, roje autonomicznych bezzałogowych statków powietrznych oraz wybrane obszary uczenia maszynowego. Współorganizator Zawodów Robotów miniSUMO na Politechnice Bydgoskiej.

Krzysztof Nowicki

dr Krzysztof Nowicki – adiunkt na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej. Specjalista w zakresie systemów mechatronicznych. Obecnie zajmuje się projektowaniem sieci sensorycznych w systemach mechatronicznych dla przemysłu i medycyny oraz inteligentnymi napędami. Współorganizator Zawodów Robotów miniSUMO na Politechnice Bydgoskiej.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.