Rozgość się! Dzień Sąsiadki i Sąsiada w Młynach

INFORMACJE

Dla wszystkich

Młyny po raz kolejny przyłączają się do obchodów Europejskiego Dnia Sąsiadki i Sąsiada. Zapraszamy wszystkie bydgoszczanki i bydgoszczan do wspólnego świętowania. Przyjdźcie do Młynów, weźcie udział w sąsiedzkich atrakcjach, nawiążcie nowe znajomości i wymieńcie się uśmiechami czy dobrym słowem.  Rozgośćcie się w Młynach i spędźcie z nami dobry czas! 

Program: 

Słowa mają moc! – warsztaty kreatywnego pisania z Loesje Polska

Dobrym słowem warto podzielić się nie tylko z sąsiadami! Młyny we współpracy z Loesje zapraszają na warsztaty kreatywnego pisania. To spotkanie, które pobudzi twórcze myślenie, zainspiruje do zabawy schematami językowymi oraz stworzyć przestrzeń do wyrażania myśli w postaci zwięzłych, niekonwencjonalnych haseł. Warsztaty będą znakomitą okazją do kreatywnego wykorzystania wieloznaczności słów i związków frazeologicznych. Główne hasła spotkania nawiązują do tematy wydarzenia: dobre miejsce, wspólnota, sąsiedzkość, relacje. Zapraszamy do wspólnej zabawy słowami i do nawiązywania nowych relacji w twórczej atmosferze! 

Sobota, 20 maja 
Godz. 12.00-16.00
Czas trwania 4h
Obowiązują zapisy: kliknij tutaj i pobierz bezpłatną wejściówkę!
Dla kogo? Od 16 r. ż.
Miejsce: Spichrz Zbożowy, II piętro 

W niedzielę natomiast odbędzie się druga część warsztatów. Tym razem zajmiemy się redakcją tekstów wypracowanych przez sobotnią grupę. Jeśli masz ochotę, możesz wziąć udział zarówno w warsztatach z pisania, jak i z redakcji, ale spokojnie, możesz spędzić z nami twórczo czas wyłącznie na sobotnim pisaniu. Efektem niedzielnego spotkania redakcyjnego będą plakaty z naszymi autorskimi hasłami. Zapraszamy do wspólnej zabawy słowami i do nawiązywania nowych relacji w twórczej atmosferze! Więcej informacji: tutaj. Zapisy na niedzielne warsztaty: kliknij tutaj i pobierz bezpłatną wejściówkę!

Torba pełna sąsiedzkich inspiracji! – warsztaty z projektowania bawełnianych toreb 

Twórcze spotkanie przy wspólnym stole, czyli warsztaty, podczas których będzie można zaprojektować swój autorski wzór na bawełnianą torbę i porozmawiać z bliższymi i dalszymi sąsiadami. Inspiracją do projektów staną się hasła i szablony, a każdy uczestnik będzie miał szansę nie tylko zaprojektować, ale też udekorować bawełnianą torbę, która (mamy nadzieję!) posłuży mu w sezonie wiosenno-letnim na zakupach, piknikach i wyprawach.  

Sobota, 20 maja 
Godz. 12.00, 14.00, 16.00
Czas trwania 1h
Obowiązują zapisy: kliknij tutaj i pobierz bezpłatną wejściówkę!
Dla kogo? Dla wszystkich 
Miejsce: Spichrz Zbożowy, II piętro 

Jak przygotować smaczny i zdrowy lunchbox na piknik? – pokaz z udziałem publiczności 

Sąsiedzkie relacje często nawiązują się… przy stole! Zapraszamy na pokaz z udziałem publiczności, podczas którego odkryjemy, jak sprawić, by wspólne przygotowanie posiłków i jedzenie stało się prawdziwym spotkaniem. Wspólnie odkryjemy, jak dobierać zdrowe produkty oraz jak przygotować zdrowy i apetyczny lunchbox piknikowy. Nie zabraknie jedzeniowych ciekawostek, sąsiedzkich anegdot przy wspólnym stole i degustacji pełnej różnorodnych smaków! Na naszym stole zagości m.in. sałatka tabbouleh, falafel domowej roboty, hummus z fasoli czy deserowy muffin z borówkami i płatkami owsianymi. 

Sobota, 20 maja 
Godz. 12.00, 16.00
Czas trwania 2 h
Obowiązują zapisy: kliknij tutaj i pobierz bezpłatną wejściówkę!
Dla kogo? Dla wszystkich 
Lokalizacja: Nowe Miejsce w Młynach Rothera 

 


Sąsiedzka strefa zabawy

Na parterze Młynów nie zabraknie atrakcji zarówno dla małych, jak i dużych sąsiadek oraz sąsiadów! Zapraszamy do wspólnej zabawy, nawiązywania relacji i odkrywania sąsiedzkich meandrów poszczególnych dzielnic Bydgoszczy. Rozgośćcie się w Młynach i spędźcie z nami dobry czas! 

Planszówkownia 

Lubisz gry planszowe? Chciałbyś nawiązać nowe znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach? A może Twojej paczce brakuje jednego gracza do turnieju w ulubioną grę? Nieważne, co Cię do nas sprowadza – rozgość się i baw się z nami! W naszej planszówkowni znajdziesz mnóstwo gier dla graczy w różnym wieku. Planszówkownię tworzymy razem z Zespołem Bydgoskiej Strefy Gier Bez Prądu, także możecie liczyć na wsparcie i doping prawdziwych ekspertów od planszówek! 

Sobota, 20 maja 
W godz. 12-20
Wstęp wolny
Dla kogo? Dla wszystkich 
Miejsce: Spichrz Mączny, parter 

Strefa kreatywna dla rodzin 

Sąsiedzkie relacje warto nawiązywać od najmłodszych lat, więc podczas Dnia Sąsiadki i Sąsiada w Młynach nie zabraknie też strefy dla dzieci! Zapraszamy do wspólnej, rodzinnej zabawy. W strefie kreatywnej dla rodzin będziecie mogli zbudować szachulcową wieżę i wcielić się w miejskich budowniczych.

Sobota, 20 maja 
W godz. 12-20
Wstęp wolny
Dla kogo? Dla dzieci wraz z opiekunami
Miejsce: Spichrz Mączny, parter 

Niech dobre słowa nabiorą wiatru w żagle! – warsztaty z projektowania latawców

Niech dobre słowa nabiorą wiatru w żagle! Przyjdźcie na nasze warsztaty rodzinne i wspólnie przygotujcie latawiec z dobrym słowem. Podczas twórczej zabawy będziecie mogli wcielić w życie swoje autorskie pomysły, a latawiec z pewnością zapewni Wam dużo zabawy na rodzinnych spacerach.

Sobota, 20 maja 
W godz. 12.00, 14.00, 16.00
Obowiązują zapisy, wejściówka dla dziecka jest jednocześnie wejściówką dla jednego opiekuna: kliknij tutaj i pobierz bezpłatną wejściówkę!
Dla kogo? Dla rodzin (dzieci od 5. roku życia wraz z opiekunami)
Miejsce: Spichrz Mączny, parter 

Sąsiedzka tablica ogłoszeń 

Daj się poznać i poznaj sąsiadów! Na parterze Młynów znajdziesz sąsiedzką tablicę ogłoszeń, na której będziesz mógł zostawić sąsiadkom i sąsiadom dobre słowo, znaleźć informacje o lokalnych twórcach, zostawić namiar na swoją firmę oraz dowiedzieć się, z której dzielnicy Bydgoszczy Młyny mają najwięcej gości. 

Sobota, 20 maja 
W godz. 12-20
Wstęp wolny
Dla kogo? Dla wszystkich
Miejsce: Strefa wejścia, Młyny Rothera 

Odpocznijmy przy wspólnym stole! 

Podczas Dnia Sąsiadki i Sąsiada zachęcamy do wspólnego odpoczynku na tarasie Młynów. W tej strefie relaksu pod chmurką będziecie mogli zasiąść przy stole czy odpocząć na leżaku. Cieszcie się wiosną w towarzystwie sąsiadów, zapraszamy! 

Sobota, 20 maja 
W godz. 12-20
Wstęp wolny
Dla kogo? Dla wszystkich
Miejsce: Taras Młynów Rothera 

Z sąsiedzkiego albumu…

Z sąsiadką czy sąsiadem dobrze wychodzi się nie tylko na zdjęciu! Przyjdźcie do Młynów i zróbcie sobie pamiątkowe zdjęcie na naszej ściance. Będziecie mogli poczuć się jak prawdziwy celebryci, a fotografia będzie stanowiła znakomitą pamiątkę.

Sobota, 20 maja 
W godz. 12-20
Wstęp wolny
Dla kogo? Dla wszystkich
Miejsce: Taras Młynów Rothera 

Sąsiedzkie pomysły – mobilny punkt Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego 

Trwa etap zgłaszania projektów w programie Bydgoski Budżet Obywatelski. Masz pomysł na to, co może powstać na Twoim osiedlu? Zielony skwer, plac zabaw a może łąka kwiatowa lub koncert? Nie czekaj, odwiedź stanowisko Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, zgłoś pomysł i razem zmieniajmy nasze miasto!  

Sobota, 20 maja 
W godz. 12-16.00
Wstęp wolny
Dla kogo? Dla wszystkich
Miejsce: Taras Młynów Rothera 

 

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.