Rozmowy w dużym pokoju: Olga Drenda i Klaudia Hartung-Wójciak

INFORMACJE

Dla wszystkich
wstęp wolny

Rozmowa z Olgą Drendą i Klaudią Hartung-Wójciak o nostalgii za latami dziewięćdziesiątymi i dwutysięcznymi

Lata dziewięćdziesiąte i dwutysięczne: choć jeszcze niedawno kojarzyły się głównie z kiczem, dziś coraz częściej mówimy o nich z nostalgią. Przedmioty, tytuły i dźwięki, które towarzyszyły wchodzącym w dorosłość millenialsom są na nowo odkrywane i przejmowane przez przedstawicieli generacji Z.

O pamięci, o tym, dlaczego wzdychamy, że “kiedyś to było” i co czujemy, wspominając lub przenosząc się w czas transformacji ustrojowej, magnetowidów i gumy Turbo porozmawiamy w dużym pokoju w Młynach Rothera. Naszymi gościniami będą:

Olga Drenda – antropolożka, dziennikarka i tłumaczka, autorka książek takich jak m.in. Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji i Wyroby. Pomysłowość wokół nas, za którą otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii esej;

Klaudia Hartung-Wójciak – reżyserka i dramaturżka, współzałożycielka i członkini kolektywu Nostalgic Boys.

Podczas spotkania będziemy mogli zobaczyć także fragmenty nagrań pochodzących ze spektaklu Klaudii Hartung-Wójciak VHS. Visual Homemade Stories. Akcja niektórych z nich toczy się w Bydgoszczy.

Spotkanie jest częścią projektu “Wywiad-rzeka. Archiwum bydgoskich historii”,
w ramach którego Młyny Rothera gromadzą wspomnienia mieszkańców Bydgoszczy.

Informacje organizacyjne:
Kiedy? 18.09.2023 r., godz. 18.00-20.00
Gdzie? Młyny Rothera
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatne
Zapisy: wstęp wolny!

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.