Rzeka (u)rzeka! – urodziny wystawy „Węzły”

INFORMACJE

Dla wszystkich

Wystawa „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” jest z nami już od roku! Przez ten czas gościliśmy liczne wycieczki, bydgoszczanki i bydgoszczan, turystów z różnych zakątków Polski. Teraz przyszedł czas na świętowanie!

W sobotę, 11 listopada, zapraszamy na pierwsze urodziny wystawy „Węzły”, które odbędą się pod hasłem „Rzeka (u)rzeka”. Dla naszych Gości przygotowaliśmy specjalne zwiedzanie wystawy, różnorodne warsztaty, wykłady, koncerty, a to tylko niektóre punkty programu!

Otwarta rok temu stała ekspozycja poświęcona jest zarówno historii miasta położonego nad rzekami, ale także przyszłym losom naszej planety. Na wystawie można m.in. dowiedzieć się, jak współczesna Bydgoszcz radzi sobie z kryzysem klimatycznym oraz jakie działania podejmuje, aby chronić florę i faunę. Atrakcją są także wszelkie stanowiska interaktywne. Można tutaj poznać podstawowe kroki tanga, popłynąć kajakiem wzdłuż Brdy czy przenieść się do świata wirtualnej rzeczywistości.

To właśnie rzeka jest bohaterką urodzin „Węzłów”, ale też główną przewodniczką po ekspozycji, która prezentuje nie tylko jej piękno, ale także ogromne znaczenie dla rozwoju miasta i życia jego mieszkańców. Odwiedzający mogą poznać historię i ewolucję miasta, które wyrosło u zbiegu rzek.

Urodziny wystawy to doskonała okazja do zgłębienia relacji między mieszkańcami a rzeką oraz odkrycia, jak ta współpraca kształtowała zarówno przeszłość, jak i wpływa na przyszłość naszego miasta.

Przez cały, urodzinowy dzień w strefie wejścia wspólnie będziemy kolorować rzeczny krajobraz, stworzony specjalnie na tę okazję przez ilustratorkę Magdalenę Wójcik.

Jeśli zwiedzisz wystawę „Węzły” to w kawiarni Nowe Miejsce pokaż bilet, a otrzymasz węzłowe ciasteczko.


 

Podczas wydarzenia, przez cały dzień będziecie mieli okazję zaopatrzyć się w różnorodne zestawy pamiątek, w atrakcyjnych, urodzinowych cenach! Gadżety związane z wystawą to kolekcja z autorską identyfikacją wizualną, zaprojektowaną przez Beatę Śliwińską Barrakuz.

  • Pierwsza propozycja zestawu zawiera torbę „Węzły”, zeszyt „Węzły” oraz magnes „Węzły”, a wszystko to w korzystnej cenie 69,00 zł.
  • Nasz drugi zestaw obejmuje plakat „Węzły”, zakładkę „Węzły” i zeszyt „Węzły”, dostępne razem za jedyne 49,00 zł.
  • Trzeci wariant to zeszyt „Węzły”, zakładka „Węzły” i magnes „Węzły”, a cały ten zestaw kupicie w okazyjnej cenie 15,00 zł.

Dodatkowo do zakupu dostępna będzie również niezwykła książka, autorstwa Macieja Roberta, zatytułowana „Rzeki, których nie ma”, specjalnie dla Was w promocyjnej cenie 47,90 zł.

Nie możecie przegapić takiej okazji!

Fot. Aneta Pawska

Wystawa „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” to projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach VIII osi priorytetowej, działanie 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Fot. Aneta Pawska

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.