Spacer kryminalny: „Robaki w ścianie” i „Męczennicy na płótnie” – Hanna Szczukowska-Białys

INFORMACJE

Dla wszystkich
Bezpłatne

Organizator: Fundacja Miejsce Uwagi
Współorganizator: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Młyny Rothera

Zapraszamy na spacer po bydgoskiej starówce śladami bohaterów powieści kryminalnej „Męczennicy na płótnie” – drugim tomie serii z komisarzem Markiem Bondysem wydanej nakładem wydawnictwa SQN (pierwszy tom nosi tytuł „Robaki w ścianie”).

Dzieło ma być doskonałe, więc „dobre” obrazy należy niszczyć. Bydgoszcz dochodzi do siebie po ostatnich makabrycznych wydarzeniach, a komisarz Bondys próbuje ułożyć swoje życie prywatne, ale przed nim kolejna – dużo trudniejsza – łamigłówka.
Z Brdy wyłowione zostaje ciało starszej kobiety – związane na plecach ręce i rana kłuta brzucha są dla śledczych oczywistym znakiem: to nie było przypadkowe utonięcie. Kiedy kolejną ofiarą staje się kilkuletni chłopiec, potwierdzają się najgorsze obawy Bondysa i jego zespołu – ponownie będą musieli zmierzyć się z seryjnym mordercą. Czas ucieka, a kolejne ślepe uliczki i poszlaki zakłócają śledczym obraz niczym źle dobrane farby. Czy zdążą powstrzymać morderczą pasję, zanim panoramę miasta splami krew kolejnych ofiar? Jak niewiele trzeba, żeby pasja stała się obsesją, a tajemnice z przeszłości ujrzały światło dzienne?

Przystanki:
– nabrzeże Młynówki – miejsce odnalezienia jednej z ofiar;
– nabrzeże Brdy za ulicą Mostową – miejsce odnalezienia jednej z ofiar;
– Cmentarz Starofarny – miejsce pogrzebu jednej z ofiar.
W każdym z 3 miejsc, autorka przeczyta fragment fabuły dot. danej lokalizacji.


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 29.06.2024 r., godz. 16.00-17.00
Gdzie? Zbiórka przy wejściu do Młynów od strony Wyspy Młyńskiej
Dla kogo? dla wszystkich
Cena: bezpłatnie
Zapisy: zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: zapisy@miejsceuwagi.pl, w tytule wpisując: ROBAKI W ŚCIANIE.
Uczestnikom, którzy jako pierwsi zapiszą się na spacer zostaną wręczone książki wraz z dedykacją od autorki, zapisy na spacer nie są konieczne.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.