Spacer literacki: „Literacka Bydgoszcz” z Michałem Tabaczyńskim

INFORMACJE

Dla wszystkich
wstęp wolny

Organizator: Fundacja Miejsce Uwagi
Współorganizator: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Młyny Rothera

Sceną Festiwalu Początek Sezonu jest Bydgoszcz. Dlatego zapraszamy Państwa na spacery performatywno-przyrodnicze i literackie!

Krótki, króciutki to będzie spacer – ledwie spacerek właściwie, a poprowadzi przez kilka kluczowych dla Bydgoszczy miejsc literackich. „Miejsce literackie” to nie jest do końca ścisłe pojęcie, ale oznacza – mówiąc w skrócie – symboliczną przestrzeń naznaczoną historią kultury piśmiennej. Bydgoszcz i w tym wymiarze (jak, doprawdy, w wielu, wielu innych) jest ciekawa, ale nieoczywista, wymaga (jak to ona) pewnego wysiłku poznawczego. Przejdziemy więc szlakiem dwóch ważnych pisarzy (jednego Polaka i jednego Niemca) i dwóch istotnych bydgoskich gazet (naznaczonych grzechami swoich czasów – głównie: antysemityzmem). Spacer poprowadzi: Michał Tabaczyński

 


Informacje organizacyjne:
Kiedy?
28.06.2024 r., godz. 14.00-15.30
Gdzie? Zbiórka:
wejście do Młynów Rothera od strony Wyspy Młyńskiej, Meta: Wyspa Młyńska
Dla kogo?
dla wszystkich
Cena:
bezpłatnie
Zapisy:
wstęp wolny

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.