Spacer śladami ,,nieludzkich” mieszkańców

Pexels

INFORMACJE

Dla wszystkich
Rezerwuj

Miasto zamieszkują nie tylko ludzie.

Istoty nieludzkie żyją wokół nas i z nami. Nie zdając sobie sprawy tworzymy wraz z nimi nierozerwalną całość, często objawiającą się symbiozą. Zapraszamy na wspólną wyprawę śladami żywej natury zamieszkującej nasze miasto (Wyspę Młyńską).

Wytropimy ciche kolonie owadów, zatrzymamy się przy niezauważalnych na co dzień roślinach. Porozmawiamy o ich wspólnym biotopie, zwyczajach, jadłospisie, dobrych sąsiadach i świecie współdzielonym z człowiekiem. Dlaczego w mieście mieszkają gołębie, co pamięta stuletnie drzewo i kto wysiewa nasiona roślin niesłusznie nazywanych przez nas chwastami?

Zapraszamy na wspólny spacer dorosłych oraz dzieci z opiekunami.

 

O prowadzącej:

Katarzyna Rymarz, malarka, artystka, animatorka kultury, a nade wszystko miłośniczka i pasjonatka zielarstwa, botaniki i ogrodniczka. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie na wydziale Malarstwo oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na wydziale Ogrodnictwa i Biotechnologii.

Naturam si sequemur ducem, nonquam aberrabimus.

Jeśli przewodnikiem naszym będzie natura, nigdy nie zbłądzimy.

 


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 2.06.2024 r., godz. 12.30-14.00
Gdzie? Młyn, parter
Dla kogo? Dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatne
Bilety: kliknij TUTAJ!

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.