Spacer śladami pamięci bydgoskich Żydów

INFORMACJE

Dla wszystkich
wstęp wolny

Fotorelacja

Fot. A, Hilbrecht

27 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Choć nie mają swoich grobów, ich pamięć przetrwała dzięki ludziom i miejscom. Tego dnia chcemy wspólnie pochylić się nad losami żydowskich mieszkańców naszego miasta, dowiedzieć się, jak wyglądała ich codzienność, jaki wkład wnieśli w rozwój Bydgoszczy, kim byli, czym się zajmowali. W spacer śladami pamięci bydgoskich Żydów wyruszymy razem z Damianem Amonem Rączką, wiceprezesem Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu i aktywistą Sieci Dialogu Polsko-Żydowskiego. Trasa będzie prowadziła przez Stary Rynek, ulicę Jezuicką, Długą, plac przy Jana Kazimierza, czyli miejsce po synagodze, ulicę Mostową, kamienicę Jachmanna, żydowskie kino Lido, Gdańską, dom towarowy „Conitzer i synowie”, pomnik Potop, willę Aronshona i willę Blumwego.

Informacje organizacyjne:
Kiedy? 27.01.2024 r., godz. 13.00-14.30
Gdzie? spotykamy się przy wejściu głównym Młynów Rothera (od strony ul. Mennica)
Dla kogo? dla wszystkich
Cena: bezpłatnie
Zapisy: wstęp wolny

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.