Spotkanie autorskie z Marią Pakulnis wokół książki “Moja Nitka”

fot. Szymon Szcześniak

INFORMACJE

Dla wszystkich
Kup bilet

Gdy mowa o kinie, nie może zabraknąć także gwiazd. Gościem specjalnym będzie jedna z najwybitniejszych polskich aktorek, absolwentka warszawskiej szkoły filmowej Maria Pakulnis, która stworzyła niezapomniane kreacje kobiece w kultowych filmach takich jak: „Obywatel Piszczyk”, „Psie serce”, „Pożegnanie jesieni”, czy „Konsul”.

Nawiązując do kultowych tytułów porozmawiamy, o tym jak zmieniało się kino na przestrzeni lat i jaką rolę pełniło wobec rozgrywających się przemian społecznych i politycznych. Nawiążemy także do książki „Moja Nitka” Doroty Wodeckiej, w której aktorka opowiada o życiu w blasku flashy, dzieciństwie
i doświadczeniach, które ją ukształtowały.

O gościni:

Maria PakulnisAktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Absolwentka warszawskiej PWST (1980). Należy do grona najwybitniejszych aktorek średniego pokolenia, zdobyła szczególne uznanie zarówno wśród krytyków, jak i publiczności. Za swe artystyczne dokonania wielokrotnie wyróżniona nagrodami : nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego, nagrodą aktorską na MFF w Taorminie, Brązowymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku ,Złotym Ekranem, w 1998 r. odcisnęła swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach. Już u progu kariery współpracowała z najważniejszymi reżyserami: T. Konwickim (“Dolina Issy”), Krzysztofem Kieślowskim (“Bez końca”, “Dekalog III”), J. Zaorskim (“Jezioro Bodeńskie), A.Domalikiem (“Zygfryd), M.Gronowskim (“Weryfikacja”). Stworzyła całą galerię kobiecych postaci, choć najczęściej jest obsadzana w rolach atrakcyjnych, pewnych siebie i silnych kobiet.

O autorce:

Dorota Wodecka – dziennikarka Gazety Wyborczej i Wysokich Obcasów Extra. Publikuje w Magazynie Książki. Autorka kilkuset rozmów i kilku książek. Jej rozmówcami byli m.in. pisarki i pisarze, naukowczynie i naukowcy, aktorki i aktorzy. Mieszka pod Wrocławiem.

 


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 11.11.2024 r., godz. 14.00-15.30
Gdzie? Spichrz Zbożowy, II piętro
Dla kogo? Dla wszystkich
Cena: 10 zł
Zapisy: KLIKNIJ TUTAJ!

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.