O tożsamości Fordonu – spotkanie w Synagodze

INFORMACJE

Dla wszystkich
Bezpłatne

Zachęcamy do dyskusji o Fordonie wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Starego Fordonu i Piotrem Weckwerthem!

Jednym z najważniejszych bydgoskich wydarzeń w roku 2024 jest 600-lecie istnienia Fordonu, niegdyś odrębnego miasta, a od 51 lat jednej z największych dzielnic Bydgoszczy. To idealny moment, żeby porozmawiać o lokalnej tożsamości i o zmianach jakie dokonały się w tej części miasta na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Porozmawiamy o działaniach aktywistów, o przemianach w lokalnym krajobrazie i przyszłych planach. Zapytamy, jakie są dalsze potrzeby wśród mieszkańców i czym jest dla nich lokalna tożsamość?

Będzie to również moment, żeby odkurzyć nasze rodzinne albumy i galerie w telefonach, żeby poszukać zdjęć związanych z Fordonem. Mogą to być zarówno starsze zdjęcia z albumów rodzinnych, ale także fotografie wykonanie całkiem niedawno. Znajdźcie te, które najbardziej utożsamiacie z Fordonem i zabierzcie ze sobą na spotkanie. Wychowaliście się w Fordonie? Spędzacie tutaj swój wolny czas? Macie jakieś ulubione miejsce? A może po prostu lubicie fotografię? Podzielcie się historią swojego zdjęcia i wspólnie dajmy fotografiom drugie życie na stronie naszego archiwum.

Podczas spotkania będzie obecny archiwista, które pomoże w archiwizacji zdjęć, a wydarzenie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

 

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje. Edycja 2024.

 


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 13.07.2024 r., godz. 17.00-20.00
Gdzie? Synagoga w Starym Fordonie, ul. Przy Bóżnicy, Bydgoszcz
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatne
Zapisy: wstęp wolny

Pobierz przedprzewodnik do wydarzenia:

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.