Spotkanie programistów PHPers Bydgoszcz #6
INFORMACJE
Organizator: PHPers
Informacje od Organizatora:
Z ogromną radością zapraszamy Was na szóstą edycję PHPers Bydgoszcz. Czekają na Was niezwykle interesujące prezentacje poprowadzone przez ekspertów z branży oraz networking z pasjonatami PHP, tradycyjnie w towarzystwie pysznej pizzy.
Ujawniamy informację o prelegentach i tematach prezentacji.
Na pierwszy ogień idzie Dariusz Drobisz z prezentacją: Przetestujmy Twoje granice. A może ograniczmy Twoje testy?
Każdego dnia otoczenie testuje granice, które jako osoby stawiamy. Nie zawsze też udaje nam się je skutecznie utrzymać. Ale nie o tym. W ostatnich latach większość aplikacji tworzonych w naszym PHPowym światku oscyluje wokoło architektury warstwowej, heksagonalnej, modularnych monolitów i nierzadko systemów rozproszonych dumnie nazywanych mikroserwisami, chociaż często do mikro brakuje im w dół kilku rzędów wielkości. Jednocześnie odnoszę wrażenie, że po fazie wielkiego zainteresowania i powstawania nowych narzędzi do testów automatycznych temat ten stał się dużo mniej modny – na rzecz właśnie architektur itp. Mamy jednak w naszym ekosystemie zarówno świadomość istnienia wielu klas testów jak i różnych narzędzi do ich tworzenia. W trakcie prezentacji spróbujmy przyjrzeć się tym klasom, narzędziom i przykładom, a przede wszystkim spróbujmy je nałożyć na te modne heksagony i zastanowić się nad wykorzystaniem poszczególnych z nich w różnych miejscach naszych projektów.
O Dariuszu: Programista PHP od 13 lat zajmujący się komercyjnie wytwarzaniem aplikacji internetowych. Przez cały ten czas związany z Symfony oraz szeroko pojętymi tematami wokół inżynierii oprogramowania. Od początku istnienia związany z organizacją PHPers m. in. poprzez organizację spotkań na Śląsku i w Bielsku-Białej. Aktualnie współpracuje z Modivo, gdzie w roli team leada stara się wspierać organizację w trwającej ewolucji, a swojemu zespołowi usuwać kłody spod nóg.
Naszym drugim prelegentem będzie Rafał Pieńkowski z prezentacją: A na co mnie ten DDD?!?!
Domain-Driven Design (DDD) dość mocno zakorzeniło się w naszej branży. Większość z nas pewnie słyszała, korzysta, lub spróbowała (z różnym skutkiem) tej techniki. Przyjrzymy się bliżej projektowi Gorata (nie mylić z Boratem), który próbuje stworzyć system do udzielania pożyczek. Skupimy się na aspektach strategicznego DDD: subdomains, bounded contexts, context maps.
Zobaczymy, czy DDD pomoże zbudować system odporny na zmiany. A wszystko z przymrużeniem oka i w luźnej atmosferze.”
O Rafale: Programista z ponad dekadą doświadczenia. Miłośnik Domain-Driven Design. Entuzjasta filozofii Agile oraz kultury DevOps. Świadomy użytkownik chmur publicznych Azure oraz AWS. Lubi dzielić się swoją wiedzą z innymi. Jego ulubionym cytatem jest: “Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi”.
Ostatnim prelegentem będzie Michał Pipa z prezentacją: Data i czas dla programistów
Zagadnienia związane z obsługą daty i czasu nie są trywialne, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Jest wiele pułapek, których należy unikać. Na prezentacji omówię najważniejsze z nich i postaram się doradzić jak ich unikać od strony praktycznej. Być może dzięki temu unikniecie wielu problemów w swoim kodzie, a na pewno posłuchacie kliku anegdotek o tym bardzo interesującym zagadnieniu.
O Michale: Programuję w PHP już od wielu lat, obecnie pracuję nad usługą do obsługi subskrypcji w firmie Cleeng. Interesuję się budowaniem złożonych systemów biznesowych oraz architekturą aplikacji.
Informacje organizacyjne:
Kiedy? 22.02.2024 r., godz. 18.00-21.00
Gdzie? Spichrz Zbożowy, II piętro
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatnie
Zapisy: wstęp wolny
Linki do wydarzenia na FB: kliknij TUTAJ!