Spotkanie z komiksem i tradycyjną opowieścią wokół twórczości Bogusia Janiszewskiego

INFORMACJE

Dla dzieci

Na spotkaniu poznamy Kurzola – tytułową postać serii komiksów stworzonych przez Bogusia Janiszewskiego. Wraz z bohaterem wybierzemy się w podróż do wnętrza organizmu. Dowiemy się, jak funkcjonuje ludzki organizm, czym są hormony, ile metrów ma ludzkie jelito, do czego przydają się emocje i ile w końcu mamy tych mózgów.

Seria o Kurzolu to brawurowe połączenie komiksu i tradycyjnej opowieści, która pomaga młodym czytelnikom oraz czytelniczkom zrozumieć, jak działa organizm i co zrobić, by miał się jak najlepiej. Tworzy ją niezrównany duet: pisarz Boguś Janiszewski i ilustratorka Nikola Kucharska.

 


Boguś Janiszewski Boguś Janiszewski – pisarz, nauczyciel, ekspert związany ze środowiskiem edukacji niepublicznej. Z urodzenia bydgoszczanin, z wyboru poznaniak a ostatnio warszawiak. Autor licznych, stworzonych wspólnie z ilustratorami Nikolą Kucharską i  Maksem Skorwiderem popularnonaukowych książek dla dzieci i młodzieży. Boguś porusza tematy niełatwe i nieoczywiste – takie, o których dorośli z dziećmi zwykle nie rozmawiają. Dobrym przykładem jest tu najnowsza pozycja autora: „Książka o narkotykach” adresowana do czytelnika 12+.

 


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 13.07.2024 r., godz. 13.00 – 14.00
Gdzie? Spichrz Mączny, parter
Dla kogo? dla dzieci
Cena: 20 zł
Zapisy: kliknij TUTAJ!
Bilet dla dziecka jest jednocześnie biletem dla opiekuna.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.