STAN DOBRY – warsztaty z kolażu z Piotrem Deptą-Kleśtą | Dobrostan – weekend z “Pismem”

INFORMACJE

Dla wszystkich

Stan dobry. To sformułowanie mogło być słyszane przez nas w trakcie zakupu jakiejkolwiek używanej rzeczy, przedmiotu i zapewnienia nas, że jego stan jest wystarczająco dobry, aby mógł dalej działać i nam służyć. Stan dobry to również termin związany ze zdrowiem. Nasz stan jest dobry, stabilny, można było usłyszeć. Często ten zwrot dotyczy wyłącznie zdrowia fizycznego, rzadziej – psychicznego. Co zrobić by nasz stan psychiczny, naprawdę był dobry? Praca przy tworzeniu kolażu i zaangażowanie w tworzeniu go, na pewno będzie zalążkiem do tego, aby poszukać i skonfrontować się ze swoimi stanami – tymi złymi i tymi dobrymi, wyciągając odpowiednie i adekwatne syntetyczne sedno sprawy przy pomocy obrazu. 

W trakcie dwugodzinnych warsztatów każdy z uczestniczek/ów będzie miał na celu stworzyć pracę w technice kolażu, przy pomocy i na bazie dostępnych materiałów fotograficzno-graficznych oraz archiwalnych numerów Magazynu „Pismo”. Warsztaty poprzedzi krótka prezentacja prowadzącego. 

O prowadzącym: 

Piotr Depta-Kleśta – projektant graficzny, ilustrator, adiunkt, doktor sztuki, kierownik Pracowni Projektowania Plakatu i Ilustracji, Wydział Grafiki, Akademia Sztuki w Szczecinie. Autor niemalże 500 wydawnictw: katalogów, płyt muzycznych, identyfikacji wizualnych o skali ogólnopolskiej oraz międzynarodowej (m.in. Festiwal Filmu i Sztuki DWA BRZEGI, FilmPolska w Berlinie, Dni Mediów w Zielonej Górze, Fama Festiwal w Świnoujściu (Poster&sons), Inne Brzemienia w Lublinie, Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Kinopolska w Paryżu, KONTRAPUNKT w Szczecinie). Współpracuje z wieloma Fundacjami i Stowarzyszeniami, m.in.: Fundacja im. Wisławy Szymborskiej, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej. Ilustruje m.in. dla: Newsweek Polska, Pismo Magazyn Opinii, Kontakt Magazyn, Creed Magazine. Prowadzi warsztaty, uczestniczy w konferencjach naukowych, uczestniczy  w obradach jury. Razem z żoną – Kają Deptą-Kleśtą tworzy duet projektowy – POSTER&SONS. Członek STGU. Kurator (wraz z żoną Kają) Miejskiej Galerii Plakatu Słup Szymon w Szczecinie. Zdobywca ponad 80 nagród z zakresu projektowania graficznego – ogólnopolskich i międzynarodowych, uczestnik prawie 300 wystaw, w tym 30 indywidualnych. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Wybitnych Młodych Naukowców 2019-2022. Stypendysta Ministra Edukacji Narodowej i Szkolnictwa, dwukrotny Stypendysta Miasta Szczecin, Finalista 13 Artystycznej Podróży Hestii, finalista 2 edycji Programu Stypendialnego YES. Więcej informacji: https://www.instagram.com/piotrdeptaklesta/ 

Informacje organizacyjne: 

Kiedy? 04.08.2023r., 17:00-19.30 (z krótką przerwą w trakcie)
Dla kogo? dla młodzieży i dorosłych
Cena?  bezpłatnie
Zapisy? obowiązują zapisy – kliknij tutaj

Fot. Aneta Pawska

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.