Jak podejmować decyzje w warunkach wysokiej niepewności? – wydarzenie odwołane

INFORMACJE

Dla dorosłych

— WYDARZENIE ODWOŁANE —

Poznaj narzędzia pomagające oswoić warunki wysokiej niepewności i popraw swoją zdolność działania i podejmowania decyzji.

Doświadczamy niepewności w wielu obszarach życia i pracy. Nie wiemy, jakie konsekwencje mogą przynieść podjęte przez nas decyzje. Opieranie się na regułach prawdopodobieństwa i szacowanie ryzyka wystąpienia jakiegoś zdarzenia może się nie sprawdzić w dzisiejszych niepewnych i chwiejnych czasach. Ostatnie lata były kumulacją zdarzeń rzadkich i trudnych; nauczyliśmy się, że nie możemy mieć pewności, co wydarzy się jutro.

Jak zatem możemy radzić sobie z nawigowaniem w złożonym świecie, działać twórczo, skutecznie, i mimo trudnych warunków realizować swoje plany? Na to i wiele innych pytań wspólnie poszukamy odpowiedzi w ramach szkolenia, na którym poznamy zaawansowane praktyki podejmowania decyzji.

To szkolenie jest dla Ciebie, jeśli: 

prowadzisz projekty (nie tylko IT), w których stajesz przed decyzjami, których konsekwencji nie da się precyzyjnie przewidzieć, 

pracujesz w zmiennym środowisku pracy i zdarzało Ci się pomyśleć (lub powiedzieć): „Przestaję ogarniać, co się tutaj dzieje!”, 

prowadzisz zespół i zależy Ci na dobrej komunikacji we współpracy i jednocześnie wysokiej skuteczności, 

projektujesz systemy IT, usługi lub produkty cyfrowe, a zmienność rynku uniemożliwia zaplanowanie długofalowej strategii działania, która zadziała, 

chcesz poszerzyć swoją perspektywę widzenia i sprawczość, dzięki umiejętności nawigowania w złożoności naszego wyjątkowego świata i dostrzegania nieoczywistych połączeń i zależności. 

Cele szkolenia:

jak identyfikować i definiować złożone problemy w warunkach wysokiej niepewności 

dlaczego w warunkach niepewności tradycyjne narzędzia podejmowania decyzji nie działają i często zwodzą nas na manowce 

dlaczego złożone cele łatwiej jest osiągać nie wprost 

 jak korzystać z frameworku Cynefin Dave’a Snowdena 

 z jakich narzędzi myślenia i działania korzystać, aby podejmować skuteczne decyzje, gdy wiemy bardzo niewiele 

 czym są “safe to fail experiments”, jak je projektować i wdrażać, czym różnią się od popularnych ostatnio eksperymentów biznesowych 

 kiedy korzystać z metod zwinnych (np. Agile), a kiedy można oprzeć się na dobrych praktykach i procedurach 

 kiedy do projektu warto zaprosić specjalistów, a kiedy ich ekspertyza nie będzie wystarczająca do rozwiązania problemu 

 jak konstruktywnie wykorzystywać ograniczenia, aby budować innowacyjne i skuteczne rozwiązania

Plan szkolenia 

9:00 – 11:00 

Wprowadzenie do zagadnienia złożoności i warunków wysokiej niepewności 

11:00 – 11:15 

Przerwa kawowa 

11:15 – 13:00 

Omówienie frameworku Cynefin oraz “safe to fail experiments” 

13:00 – 13:30 

Przerwa lunchowa 

13:30 – 16:00 

Praktyczne planowanie “safe-to-fail experiments” 

16:00 – 17:00 

Omówienie wyników pracy i podsumowanie szkolenia 

 ______

Prowadzący: Paweł „Nowy” Nowak | NOWY / WUD Silesia
Projektant systemów i usług. Od 2009 roku pracuje w obszarze User Experience i Service Design. Pomysłodawca i główny organizator międzynarodowej konferencji WUD Silesia.
Od 2016 roku prowadzi kolektyw badawczo-projektowy pod marką NOWY. Wcześniej przez 8 lat zdobywał doświadczenie pracując jako główny projektant UX oraz lider zespołu User Experience w firmie Future Processing. Obecnie, wraz z zespołem, łączy różne dziedziny wiedzy i kompetencje, aby wspólnie odnajdywać adekwatne rozwiązania dla złożonych problemów współczesnego świata.
Prowadzi szkolenia z zakresu projektowania usług i produktów cyfrowych, complexity science oraz projektowania systemów. Wykłada na kierunku User Experience Design na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Autor newslettera „Projektowanie w złożonym świecie„. Absolwent informatyki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

 

   

Informacje organizacyjne:
Kiedy? 25.10.2023 r., godz. 09.00-17.00
Gdzie? Młyny Rothera
Dla kogo? dla osób związanych z NGO, instytucjami kultury, IT, agencjami reklamowymi i public relations oraz osób zarządzających projektami
Cena: 699 zł netto – zniżka 20% dla przedstawicieli NGO oraz studentów i studentek
Bilety: kliknij TUTAJ!
Prowadzący: Paweł Nowak

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.