Twórcze zimowisko: Czy z tej mąki będzie chleb?

INFORMACJE

Dla dzieci

Fotorelacja

Spędzanie ferii zimowych w Młynach to idealny pomysł na dobrą, twórczą i mądrą zabawę! W okresie wolnym od zajęć szkolnych proponujemy interaktywne warsztaty z zakresu edukacji przyrodniczej i plastycznej, powiązane z naszymi wystawami stałymi „Węzły” oraz „Młyn-Maszyna”. Zimowe atrakcje w Młynach będą punktem wyjścia do poznania fascynującego świata przyrody i nauki, a wszystko to w atmosferze dobrej zabawy.

Twórcze zimowisko: Czy z tej mąki będzie chleb?
Podczas spotkania stworzymy zgrany zespół młodych młynarzy, który wyruszy na podbój wystawy “Młyn-Maszyna”. Zanim jednak dotrzemy do serca młyna, będziemy musieli sprostać wielu wyzwaniom! Różnorodne gry integracyjne, takie jak np. wielkoformatowe puzzle, kalambury czy zabawa z chustą, będą nas krok po kroku przybliżać do odnalezienia klucza do wystawy. Będąc już wewnątrz “Młyn-Maszyny” przed nami jeszcze jedno wyzwanie – uruchomienie maszyn niezbędnych do produkcji mąki w odpowiednim trybie!  Takie aktywności pozwolą dzieciom na naukę pracy w grupie, doskonalenie umiejętności podejmowania decyzji, a także rozwiną zdolności wypracowywania kompromisów. Zręcznościowe gry zespołowe wzmocnią też predyspozycje manualne i rozwiną nieszablonowe myślenie.


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 23.02.2024 r., godz. 10.30-12.30
Gdzie? zbiórka w Punkcie Info; wystawa “Młyn-Maszyna” – Młyn, II piętro; gry zespołowe – Spichrz Mączny – III piętro
Dla kogo? dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat wraz z opiekunem
Cena: 15 zł za dziecko (bilet dla dziecka jest jednocześnie wejściówką dla opiekuna)
Zapisy: kliknij TUTAJ!

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.