Twórcze zimowisko: Ptasie warsztaty

INFORMACJE

Dla dzieci

Fotorelacja

Spędzanie ferii zimowych w Młynach to idealny pomysł na dobrą, twórczą i mądrą zabawę! W okresie wolnym od zajęć szkolnych proponujemy interaktywne warsztaty z zakresu edukacji przyrodniczej i plastycznej, powiązane z naszymi wystawami stałymi „Węzły” oraz „Młyn-Maszyna”. Zimowe atrakcje w Młynach będą punktem wyjścia do poznania fascynującego świata przyrody i nauki, a wszystko to w atmosferze dobrej zabawy.

Twórcze zimowisko: Ptasie warsztaty
Wszystkich młodych miłośników natury zapraszamy na spotkanie w otoczeniu wody, odgłosów przyrody, a dodatkowo przy zapachu świeżo skoszonej trawy i to wszystko nie wychodząc z budynku! Gdzie to zrobimy?! Na naszej wystawie “Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką”…

Podczas spotkania wspólnie z ornitologiem, Dawidem Kilonem poznamy różnorodne gatunki ptaków, jakie można spotkać spędzając czas nad Wisłą, Brdą czy Kanałem Bydgoskim. Poszukamy odpowiedzi na pytania: czy to prawda, że jedna jaskółka wiosny nie czyni? Czy faktycznie nie można złapać wszystkich srok za jeden ogon? Co łączy sójkę i mrówkę?
Następnie przejdziemy do Nowego Miejsca, gdzie przy pomocy pasteli nauczmy się wykonywania rysunków piór, które wyglądają jak prawdziwe.

Dawid Kilon – ornitolog, przyrodnik, popularyzator nauki, ilustrator. Jego rysunki edukacyjne można znaleźć na ścieżkach przyrodniczych i w parkach krajobrazowych na terenie Bydgoszczy i całej Polski. Autor książek i przewodnik wypraw od Spitsbergenu w Arktyce po Antarktydę.


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 21.02.2024 r., godz. 10.30-12.30
Gdzie? Wystawa “Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” i Nowe Miejsce
Dla kogo? dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat wraz z opiekunem
Cena: 15 zł za dziecko (bilet dla dziecka jest jednocześnie wejściówką dla opiekuna)
Zapisy: kliknij TUTAJ!

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z informacjami nowymi wydarzeniami w Młynach Rothera.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.