Weź to na zimno – Laboratorium Pana Korka

fot. P. Chenc

INFORMACJE

Dla dzieci

Młyny to dobre miejsce na świętowanie Dnia Dziecka! Specjalnie dla małych bydgoszczanek i bydgoszczan przygotowaliśmy różnorodne i widowiskowe atrakcje. Zapraszamy na niezwykłe pokazy naukowe!

 

Niedziela| 4 czerwca

Weź to na zimno – Laboratorium Pana Korka

Gdy temperatura spada, emocje rosną!

Czy jesteście gotowi na wybuchową przygodę z szalonymi naukowcami? Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na pokazy eksperymentów naukowych „Laboratorium Pana Korka” pt. „Weź to na zimno”.

Szaleni Naukowcy z Laboratorium Pana Korka będą stopniowo obniżać temperaturę eksperymentów do prawie minus 200 stopni Celsjusza, podgrzewając równocześnie atmosferę na scenie i widowni. Do wybuchowych i mrożących nie tylko krew w żyłach doświadczeń wykorzystają gaśnicę z dwutlenkiem węgla, dwustulitrową beczkę, drabinę oraz mnóstwo skroplonego powietrza. Ten ostatni składnik eksperymentów to sprawka dwóch polskich naukowców — Zygmunta Wróblewskiego i Karola Olszewskiego. Naukowcy do pomocy przy wykonywaniu eksperymentów będą zapraszać publiczność.  Przygotujcie się na świetną zabawę w naukowej atmosferze oraz sporą dawkę wybuchów.

UWAGA! Nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne Nagrody Nobla przyznane w przyszłości uczestnikom pokazów!

Harmonogram pokazów: 

  • 12:30 -13:00 – Weź to na zimno — minus 78°C
  • 13:30 -14:00 – Weź to na zimno — minus 196°C
  • 14:30-15:00 –  Weź to na zimno — wybuchowa mikstura
  • 15:30-16:00 –  Weź to na zimno — wybuchowa beczka

Zapraszamy do wspólnej zabawy z nauką!


Informacje organizacyjne:
Niedziela, 4 czerwca

Godz. 12.00-16.00
Czas trwania jednego pokazu: 30 minut
Obowiązują zapisy, bezpłatna wejściówka dla dziecka jest jednocześnie wejściówką dla jednego opiekuna: kliknij tutaj i pobierz bezpłatną wejściówkę!
Dla kogo? Dla dzieci od 7. roku życia wraz z opiekunami
Lokalizacja: Spichrz Mączny, parter


O prowadzących:

Szaleni Naukowcy z Laboratorium Pana Korka podróżują po Polsce przybliżając piękno nauki na wybuchowych pokazach i odlotowych warsztatach. Sympatyczna ekipa w kolorowych fartuchach udowadnia, że nauka nie musi być nudna i niezrozumiała. Każde spotkanie z Laboratorium Pana Korka to fascynująca przygoda. Przez 13 lat eksperymenty Laboratorium Pana Korka zachlapały sceny teatralne, hale sportowo-widowiskowe, aule, klasy, sale gimnastyczne, kina, domy kultury, boiska szkolne, parki, biblioteki, remizy, elektrownie, studia telewizyjne a także Filharmonię Zielonogórską, Stadion Narodowy i… kościół w Katowicach. Pokazy prowadzi założyciel Laboratorium — Michał Szydłowski — z wykształcenia fizyk, z zawodu popularyzator nauki oraz Mariusz Tomaszewski — doktor nauk inżynieryjno-technicznych i biotechnolog. W 2022 roku Michał otrzymał Nagrodę POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki w kategorii „Myśl globalnie, działaj lokalnie – mieszkańcy województwa śląskiego”. Nagroda przyznawana jest osobom i przedsięwzięciom popularyzującym naukę. W 2014 roku Michał został także doceniony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz serwis „Nauka w Polsce” Polskiej Agencji Prasowej prestiżową nagrodą  „Popularyzator Nauki 2014”. Na scenie pojawi się także managerka Laboratorium Pana Korka — Agnieszka Jaworska.

 

 

Wydarzenie jest częścią przedsięwzięcia pn. Zajęcia edukacyjne, w tym  przyrodniczo–matematyczne dla dzieci i młodzieży realizowanego  w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Bydgoszczy 2023+

Fot. Aneta Pawska