Wielo(od)nożni Sąsiedzi – warsztaty przyrodnicze

INFORMACJE

Dla wszystkich

Czym właściwie zajmują się mrówki? Jak naprawdę nazywa się tramwajarz? Jak długo żyje motyl? Czy biedronka zawsze ma siedem kropek? Czy szczypawka szczypie?

Żyją tuż obok nas, mają po 6 nóg, pancerze albo tysiące oczu – nie, to nie kosmici, to nasi bliscy sąsiedzi – robale. Ich bytność wywołuje u nas skrajne emocje, ale czy napewno znamy je dość dobrze? Dlaczego tak jest, że niektórych się boimy i czy mogłoby być inaczej?

Zapraszamy dzieci i dorosłych na jedyny w swoim rodzaju warsztat pokazujący wielo(od)nożnych w nowym świetle. Jakie są robale? Czy można je polubić?

Na te i mnóstwo innych pytań odpowiemy Wam podczas wydarzenia, na które składać się będzie spacer przyrodniczy po terenach zielonych wokół Młynów Rothera, gdzie obserwować będziemy owady w ich naturalnym środowisku. Dyskretnie, ale z bardzo bliska podejrzymy ich zachowania, sposób poruszania oraz liczebność. Poznacie mnóstwo ciekawostek na temat tych najmniejszych istot ekosystemu i dowiecie się, dlaczego musimy zrobić wszystko, aby czuły się bezpieczne.

Po spacerze wspólnie stworzymy pamiątkowe mini albumy z rysunkami i ciekawostkami o naszych wielo(od)nożnych sąsiadach, aby lepiej poznawać otaczająca nas przyrodę.

O twórcach projektu:

Michał Błachuta i Agnieszka Maniewska

Michał Błachuta – robaczy zoolog-terenowiec, pasjonuje się wodnym zielskiem i rybami. Sympatyk dobrego jedzenia i zielonych czołgów.

Agnieszka Maniewska – eko-aktywistka, ratowniczka żywności, miłośniczka przyrody, uwielbia zajadać chwasty. Kocha rzeczy z drugiego obiegu.

 


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 1.06.2024 r., godz. 14.00-15.30
Gdzie? Spichrz Zbożowy, II piętro
Dla kogo? Dla dzieci od 6 lat wraz z opiekunem
Cena: 20 zł (dla dziecka i opiekuna obowiązuje jeden bilet)
Bilety: kliknij TUTAJ!

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.