Wirujące zabawki – warsztaty dla dzieci w wieku 7-9 lat

INFORMACJE

Dla dzieci

„Bączek” wprawiany w ruch obrotowy by bawić widza, jest jedną z najstarszych zabawek świata. Dlaczego „bączek” się kręci? Dlaczego „chybocze” na boki i się nie przewraca? Dlaczego przewraca się, gdy zwalnia? Co mu pomaga, a co przeszkadza w wirowania?  Poszukiwanie odpowiedzi na te i inne pytania jest tematem wiodącym warsztatów „Wirujące zabawki”.

Uczestnicy zajęć budując własnego „bączka” będą mieli okazję doświadczyć jaki wpływ na jego pracę mają: kształt i rozmiar jego elementów, rozkład masy, struktura użytych do jego budowy materiałów.  Zajęcia zachęcają do zapoznawania się z zagadnieniami właściwości ruchu obrotowego, efektu żyroskopowemu, siły grawitacji, precesji, tarcia, oporów powietrza.

Wszystkie niezbędne materiały zostaną zapewnione przez organizatora.


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 07.08.2024 r., godz. 10.00-11.30
Gdzie? Spichrz Mączny, parter
Dla kogo? dla dzieci w wieku 7-9 lat
Cena: 20 zł
Bilety: kliknij TUTAJ!
Bilet dla dziecka jest jednocześnie biletem dla opiekuna.

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.