Wojtek Kotwicki – koncert DISAPPEAR

INFORMACJE

Dla wszystkich
wstęp wolny

Urodziny zakończymy muzycznym akcentem. Zapraszamy na koncert Wojtka Kotwickiego, który przy użyciu starych, zapomnianych instrumentów stworzy niepowtarzalną atmosferę.

Każdy utwór to pewnego rodzaju historia mocno związana z bliskimi autorowi miejscami, osobami i duchami, które stały się dla niego źródłem bezpośredniej inspiracji. Przywracanie dźwiękiem osób, które odeszły stało się kluczem do powstania całego albumu.

Tytuł płyty zaczerpnięty został z pracy Elżbiety Jabłońskiej „Znikając”, natomiast tłumaczenie na język angielski umożliwiło szczególny rodzaj zapisu, sugerujący terminy muzyczne, wg których został zbudowany cały album.

Integralną częścią albumu jest stworzone wideo, które stanowi ilustrację każdego z utworów. Ujęcia, wykorzystane w filmie powstały w trakcie rocznych obserwacji otaczającego artystę świata. Film zrealizowany został w stylu Slow TV, gdzie krajobraz pojawiający się na ekranie nadaje dynamikę statycznym obrazom, a poruszające się na wietrze trawy i drzewa czy płynąca rzeka budują napięcie, zabarwiają emocjonalnie i dopełniają całość. Elementem wiążącym wszystkie ujęcia, jest siedząca, tyłem do kamery postać, odbiorca, a zarazem twórca, czerpiący inspiracje z tego co widzi, co słyszy, co czuje.

Wojtek Kotwicki- urodzony w Bydgoszczy, mieszkający w Kozielcu, nad Wisłą. Na co dzień multiinstrumentalista, producent, kompozytor, autor tekstów, grafik, twórca animacji i wideo, wokalista.


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 11.11.2023 r., godz. 19.00 – 20.00
Gdzie? Młyn, I piętro
Dla kogo? dla wszystkich
Cena: bezpłatnie
Zapisy: wstęp wolny


Wystawa „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” to projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach VIII osi priorytetowej, działanie 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Fot. Aneta Pawska

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.