Wokół wody. Tożsamość regionalna w projektowaniu architektury nadbrzeżnej i jednostek pływających

INFORMACJE

Dla wszystkich
wstęp wolny

Organizator: Miasto Bydgoszcz
Partner: Młyny Rothera

Informacje od Organizatora: 

Co można zobaczyć na wystawie?

Propozycje zagospodarowania terenów wzdłuż rzeki Brdy na funkcje rekreacyjne dla mieszkańców i turystyczne dla gości. Wybrane przez studentów fragmenty nabrzeża Brdy zostały wzbogacone o elementy małej architektury oraz zróżnicowaną roślinność.

Projekty pokazujące wykorzystania kontenerów transportowych na funkcje publiczne: kawiarnie, kluby, restauracje. Różnorodne w formie i funkcji obiekty utworzone z kontenerów ustawione wzdłuż nabrzeża Brdy tworzą miasteczko na wodzie.

Adaptacje pofabrycznych budynków w Wenecji Bydgoskiej jak projekty wnętrz w Lofty Farbiarnia na funkcje luksusowych apartamentów, czy bardziej kameralnych propozycji mieszkań z pracownią przy Wenecji Bydgoskiej.

Koncepcje rewitalizacji przestrzeni wnętrz miejskich jak projekt dyplomowy pokazujący przywrócenie wspomnień o kultowej kawiarni Café Bristol z werandą zawieszoną nad rzeką.

Projekty adaptacji barki Ella na nowe funkcje. Potencjał dużej, niegdyś transportowej jednostki, został intencją młodych projektantów przekształcona na kawiarnie, restauracje, galerie, warsztatownie, hostele, przestrzenie dla joginów, sportowców.

Projekty jednostek powstałych w Pracowni Projektowania Architektury Okrętów ASP w Gdańsku na przestrzeni wielu lat silnie związanych z kontekstem przestrzeni miasta i regionu pod kątem funkcjonalnym, historycznym, środowiskowym czy estetycznym.

Wystawie projektów towarzyszą również prace artystyczne: graficzne i malarskie oraz instalacja z tkanej naturalnymi materiałami struktury.

Na wystawie zaprezentowane zostały również aneksy- indywidualna prezentacja projektu adaptacji barki na funkcję forum dyskusyjnego dla mieszkańców miasta Bydgoszczy dr Agnieszki Mierzwy oraz prezentacja projektu małej jednostki pływającej i mikro przystani zaprojektowanych dla Kanału Elbląskiego dr Julii Wleklińskiej- wykładowców Architektury Wnętrz PBŚ.


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 22-23.06.2024 r., godz. 12.00-20.00
Gdzie? Spichrz Mączny, parter
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Cena: bezpłatnie
Zapisy: wstęp wolny

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.