„Wołanie na Puszczy” – spotkanie autorskie z Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem

INFORMACJE

Dla dzieci
wstęp wolny

Organizator: Fundacja Miejsce Uwagi
Współorganizator: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Młyny Rothera

Drodzy Najmłodsi!
Początek wakacji to najlepszy moment na spotkania z autorkami i autorami Waszych ulubionych książek. Zapraszamy na spotkanie Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem. Spotkanie poprowadzi Marzena Błaszczyk (MODrzew).

O autorach:

Tomasz Samojlik – skupia się na dwóch głównych nurtach. Za dnia jest naukowcem, doktorem habilitowanym nauk biologicznych zajmującym się historią przyrodniczą w Instytucie Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. Nocą zaś pisze i rysuje książki i komiksy, w których stara się połączyć fantastyczne fabuły z dozą wiedzy przyrodniczej, by w ten sposób tłumaczyć specjalistyczną wiedzę naukową na język zrozumiały dla młodszych odbiorców. Tomasz Samojlik jest też ilustratorem oraz autorem scenariuszy i projektów plastycznych do serialu animowanego o żubrze Pompiku oraz animowanej i słuchowiskowej adaptacji komiksu „Ryjówka przeznaczenia”. Seria książek o żubrze Pompiku oraz książki „Nauczę cię pływać, moja wyderko” i „Ambaras” znalazły się na Złotej Liście książek polecanych przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom.

Adam Wajrak – dziennikarz „Gazety Wyborczej”oraz współtwórca kanału Tropem Wajraka na YT. Pisze głównie o przyrodzie, którą podgląda od dzieciństwa. Od ponad 20 lat mieszka w Teremiskach w Puszczy Białowieskiej, o której ochronę zabiega. Autor książek o tematyce przyrodniczej min „Wiki”, „Wielka księga prawdziwych tropicieli”, “Na północ. jak Pokochałem Arktykę”, wraz z żoną Nurią Selva Fernadez „Kuna za kaloryferem”. Ponieważ lubi przemierzać świat na nartach był uczestnikiem wypraw polarnych na Svalbard i Grenlandię. W 2019 otrzymał nagrodę im Andrzeja Wajdy oraz nagrodę Polskiego PEN Clubu im. Ksawerego i Mieczysława Prószyńskich.

Prowadzenie: Marzena Błaszczyk (MODrzew)


Informacje organizacyjne:
Kiedy?
28.06.2024 r., godz. 10.30-11.45
Gdzie?
Taras Młynów, w razie niepogody Spichrz Mączny, parter
Dla kogo?
dla dzieci wraz z opiekunami
Cena:
bezpłatnie
Zapisy:
wstęp wolny

Skip to content

Newsletter

Nie chcesz, aby coś Ci umknęło? Zapisz się do newslettera i co tydzień otrzymuj przypomnienie o najbliższych wydarzeniach.

Po zapoznaniu się z polityką prywatności wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera moich danych osobowych w celu wysyłki elektronicznego newslettera.